in

Google kargo takip özelliği kazanıyor

Google Search kargo takibi

Google kargo takip özelliğini aramalara eklemeye hazırlanıyor. Google Search, hali hazırda hava durumu tahmini, sözlük, maç skorları, şarkı sözleri ve çeviri gibi pek çok alanda herhangi bir siteye tıklamadan bilgi veriyordu. Şimdi bu özelliklerine bir yenisini ekleyerek hangi kargo firması olursa olsun kargo takibi yapılabileceğini duyurdu.

Kargo firmalarının API bilgilerini entegre ederek kullanıcıların sadece arama butonunu kullanarak kargo takibi yapabileceğini açıklayan Google, bu özellik sayesinde küçük kargo şirketlerinin de büyük kargo şirketleri kadar görünür olabileceğini belirtti.

Google ile kargo takip kolaylaşacak

Google aramaları, şu an kargo takibi yapmak için doğru siteyi bulmaya çalışırken insanların en sık kullandığı arama motoru. Yakın zamanda bu yeni özelliği sayesinde kullanıcılar arama barına kargo şirketinin adını yazdıktan sonra çıkan sonuçlarda kargo takip numarasını yazabilecekleri bir kutucuk ile karşılaşacaklar. Bu sayede paketlerinin taşıma durumunu ve ne zaman kendilerine ulaşacağını izleyebilecekler.

Google kargo takip özelliği ile hem kullanıcılar kargoları hakkındaki bilgiye kısa sürede ulaşabilecek, hem de kargo şirketleri müşteri hizmetleri ihtiyacı için ekstra bir kanala sahip olmuş olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Cihazımı Bul özelliği nasıl kapatılır?

Google, bu yeni özelliğin tam olarak ne zaman aktif olacağını henüz söylemedi fakat yakın gelecekte kargo şirketleri ile beraber yeni özelliğin test edileceği duyuruldu. Özellik Google aramalarının kullanıldığı her yerde aktif olacak.