Google’da iki adımlı doğrulama artık zorunlu

Bir kullanıcı bir Google hesabına giriş yapmak istediğinde, o kişinin kimliğini doğrulamak için SMS veya e-posta yoluyla bir OTP (tek kullanımlık şifre) gönderilecek

Google'da iki adımlı doğrulama artık zorunlu

Google’da iki adımlı doğrulama devri başlıyor. Teknoloji devi, iki adımlı doğrulamayı tüm kullanıcılar için zorunlu hale getirme niyetini Mayıs ayında göstermiş ve şirket bu kararın yıl sonunda devreye gireceğini duyurmuştu.

Google, 2FA’yı zorunlu hale getirecek

Bir kullanıcı bir Google hesabına giriş yapmak istediğinde, o kişinin kimliğini doğrulamak için SMS veya e-posta yoluyla bir OTP (tek kullanımlık şifre) gönderilecek. Prosedür, hassas bilgilerinizi korumak için ekstra bir güvenlik katmanı ekliyor. En tipik hesap ele geçirme yöntemi şifre hırsızlığıdır ve 2FA, kullanıcıları bu saldırılara karşı korumaya yardımcı olacak.

İki adımlı doğrulama 9 Kasım’da otomatik olarak etkinleştirilecek.

Google’da iki adımlı doğrulama artık zorunlu

“Şifreyi girdikten sonra telefonda ikinci bir adımı tamamlamanız gerekecek. Giriş yaparken telefonunuzu elinizin altında bulundurun. İki Adımlı Doğrulama 9 Kasım’da otomatik olarak etkinleştirilecektir. İsterseniz şimdiden bu özelliği etkinleştirebilirsiniz: hesabınız hazır.”

-Google

Exit mobile version