in

GoPro’nun en küçük kamerası tanıtıldı

Hero 4 ailesine katılan Session, küp şekli kadar 10 metreye kadar suya dayanıklılığıyla dikkat çekiyor.

Aksiyon kamerası denince akla gelen ilk isim olmayı başaran GoPro, Hero 4 serisine eklediği Session ile ayrı bir kasa alarak su altı çekimi yapma derdini ortadan kaldıracak.

Tek bir deklanşör düğmesine sahip cihaz, hızla çekime başlanmasını sağlamasıyla da ilgi çekecek. 1080p çözünürlükte saniyede 60 kare, 1440p çözünürlükte de saniyede 30 kare hızında çekim yapabilen GoPro Hero 4 Session, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ile akıllı telefona bağlanabiliyor. Ayarları da bu bağlantı kurulduktan sonra mobil uygulama üzerinden yapılabiliyor.

gopro hero 4 session 2

Üzerinde önizleme ekranı olmayan Session, USB bağlantısını ve bellek kartlarını da suya karşı koruyan bir yapıda tasarlanmış. Mikrofonu insan kulağı gibi hızlı bir şekilde kuruyor, böylece sudan çıkarttıktan sonra kısa sürede dış sesleri normal bir şekilde kaydetmeye devam edebiliyor. Yönelimini fark ederek yatay ya da dikey çekime otomatik geçen Session, 170 derecelik geniş açı lens kullanıyor.

Yaklaşık 3,8 santimetreküp büyüklüğünde ve 74 gram ağırlığındaki GoPro Hero 4 Session’ın 400 dolarlık fiyatı ise her zamanki gibi tartışma yaratacak (ya da en azından satın almadan ikinci kez düşündürecek).