in

Han Solo, solo uçacak

Walt Disney, Star Wars evrenini ana hikaye dışındaki ilk film serisine kavuşturmaya karar verdi. Han Solo antolojisi olacak yeni serinin yönetmenliğini Christopher Miller ve Phil Lord üstlenecek.

İkilinin CV’sinde yönetmen ve yapımcı olarak Lego Movie,  Cloudy with a Chance of Meatballs, 21 ve 22 Jump Street, The Last Man On Earth, HIMYM gibi yapımlar bulunuyor. İkili yaptığı açıklama kendileri için çok şey ifade eden karakterlere sadık kalarak ama risk almaktan da kaçınmadan, izleyiciye yeni bir deneyim sunmak istediklerini ve rüyalarının gerçeğe dönüştüğünü belirttiler. Jumps Street gibi filmlerden sonra herhangi bir proje başına oturabilmek bile bence onlar için muazzam bir rüya!

starwars chewbacca- han-solo

Senaryo ise daha güvenilir ellerde. Riders of the Lost Ark’ın yazar/yönetmenliğinin yanında The Empire Strikes Back, Return of the Jedi ve The Force Awakens filmlerinin de yazar ekibinde yer alan Lawrence Kasdan ile oğlu Jon Kasdan genç Han Solo’nun hikayesini yazacaklar.

Evet doğru okudun: Geç Han Solo. Seri Han Solo’nun kaçakçılık kariyerine başlamadan önceki döneminden başlayarak, Mos Eisley, Tatoine’de bir barda karşımıza çıkan adamın gelişimini anlatacak. Elbette genç Chewbacca ile tanışmayı da bekliyoruz.  İlk filmin planlanan vizyon tarihi Mayıs 2018.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  2. Dünya Savaşı ve Star Wars birlikte nasıl olur?