in

Her Android cihazda PS4 RemotePlay keyfi

Bir Android cihazın var ve arkadaşının Xperia Z3’ünü kıskanıyor musun? Çatlama; artık sen de biraz uğraştırsa da herhangi bir Android cihazında PS4’le uzaktan oyun oynayabilirsin.

 

İhtiyacın olanlar:

1. Android 4.0 üstü bir cihaz

2. OTG kablosu (ya da Windows bir bilgisayar)

3. DualShock 4 ya da Android’le eşleşebilen bir kumanda cihazı

4. PlayStation 4

5. Sixaxis Controller uygulaması (Ücretli)

6. Sabır

 

Yemeğin tarifi:

Öncelikle BU ADRESTEN RemotePlay uygulamasını indir. ITB sürümü, ekrana dokunmatik kontrolleri çizmez; oyun kumandasıyla oynayacaksan ITB sürümünü indir.

Google Play’den Sixaxis Controller uygulamasını satın al.

PlayStation 4’ünde giriş yaptığın öncül hesabı telefonda Remote Play’e gir ve PlayStation’da Ayarlar – Uzaktan Oyun bölümünde, Cihaz Ekle‘den kullandığın Android cihazı eşleştir. Bu adımla PlayStation’ında oynadığın oyunu hem aynı ağ hem de internet üzerinden telefonunda görebilir ve kontrol edebilirsin.

Keyif kısmı ise kumanda eklemek. DualShock 3, doğrudan Android’de çalışıyor. Farklı bir kumandan varsa, Sixaxis uygulamasıyla eşleştirmen gerekiyor. DualShock 4’te ise, kumadayı OTG kablosuyla Android cihazına bağlayarak tek dokunuşla eşleştirebilirsin. OTG kablon yoksa da, DS4’ü bir Windows bilgisayara bağlayabilir ve Sixaxis Pair Tool (http://www.dancingpixelstudios.com/sixaxiscontroller/tool.html) ile DS4’ün Bluetooth adresini öğrenebilir ve bu adresi elle (manuel) Android cihazındaki Sixaxis uygulamasına girerek eşleştirebilirsin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En komik ve aptalca Rocket League anları

Hepsi bu kadar. Şu an için PS tuşu ve dokunmatik alan çalışmıyor. Ona da yakında el atılır herhalde.

Not: 800’le başlayan hatalardan alırsan, yönlendiricinde (router) 9294, 9295, 9304, 9305 portlarını açmanı öneririm.