in

Hitachi Vantara, DataOps ile vizyonunu belirliyor

Photo Taken In India, Mumbai

Hitachi, Ltd.’nin (TSE: 6501) yüzde 100 iştiraki olan Hitachi VantaraNEXT 2019’da yeni DataOps’un kullanımına yönelik yenilikçilik vizyonunu ortaya koydu. Çoklu buluta giden dünyaya hazırlanan müşteriler ve iş ortakları için faydalarını anlattı.

DataOps, içinde olduğumuz yapay zekâ (AI) döneminde büyük kurumlara yönelik veri yönetimini gerçekleştirir. Bir kurumun verilerindeki tüm değeri bulup kullanmak için veriyi tüketenlerle veriyi üretenler arasında sıkı bir bağ kurar. DataOps bir ürün, hizmet veya çözüm değildir. Daha çok, daha iyi veri kalitesi, daha düşük döngü ve üstün veri yönetimi ile bir kurumun veri kullanımını geliştirmek için bir metodoloji, teknolojik ve kültürel bir değişimdir. İşletmeler, eski yöntemlerden dolayı sahip oldukları verilerin çoğunu analiz etmedikleri için, Hitachi Vantara, DataOps’un önceden kullanılmamış büyük miktardaki verilerin büyük bölümünü kilidini açarak BT’nin geleceği üzerinde önemli bir etkiye sahip olacağına inanmaktadır.

Porföyde önemli günellemeler

Hitachi Vantara, bugün yaptığı duyuru ile ürün, çözüm ve hizmetlerden oluşan portföyünde önemli güncellemeler yaptığını açıkladı. Portföy, her büyüklükte ve her sektördeki kurumlardaki DataOps girişimleri için geniş ve kapsamlı bir temel sunuyor.

Hitachi Sanal Depolama Platformu ve Hitachi Ops Center yazılımı; ölçek büyütme mimarisi ile şirketin güçlü gelecek nesil depolama ve altyapı temelini oluşturur. Bu teknolojiler, veri merkezi iş yüklerini hızlandırabilir. Platform aynı zamanda dünyanın en hızlı NVMe flaş dizisini de bünyesinde barındırıyor1. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, AI kullanan veri merkezi operasyon çözümleri ile kurumsal depolamayı baştan tanımlıyor: Hitachi Sanal Depolama Platformu 5000 serisi ve yeni Hitachi Ops Center yazılımı.”)

Hitachi Vantara, şirketin yeni oluşturduğu bulut hizmetleri portföyünün ilk önemli duyurusunda bulut hizmet yeteneklerini genişletti ve geliştirdi. Portföyde, buluta geçiş hizmetleri, uygulama modernizasyon hizmetleri, operasyon yönetim hizmetleri, danışmanlık hizmetleri ve Hitachi Enterprise Cloud (HEC) yer alıyor. Portföy, şirketin 2018’de REAN Cloud’u satın almasından sonra elde ettiği kritik yetenekleri ve sektör lideri uzmanlığı güçlendiriyor. (İlgili basın bülteni: “Hitachi Vantara, uçtan uca hizmetlerle hibrit ve çoklu buluta doğru müşteri yolculuğunu hızlandırıyor.”)

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Hitachi Vantara veri yönetimi çözümleri ile verimliliği artırıyor