H&M, kıyafetleri geri dönüştürmek için Animal Crossing’de bir ada yaratıyor

H&M, kıyafetleri geri dönüştürmek için Animal Crossing'de bir ada yaratıyor

H&M, kıyafetleri geri dönüştürmek için Animal Crossing’de bir ada yaratıyor. H&M, sürdürülebilirliği taahhüt eden ilk hızlı moda şirketlerinden biri oldu. Bunu, sürdürülebilir ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılan Conscious koleksiyonu aracılığıyla yaptı.

H&M’in 2030 hedefi, yalnızca geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen malzemeleri kullanmak. Şirketin bu yöndeki en son adımı, 2030 yılına kadar yalnızca geri dönüştürülmüş veya sürdürülebilir kaynaklardan elde edilen malzemeleri kullanma hedefi doğrultusunda, geri dönüştürülmüş kot pantolon ve elbiseyi piyasaya sürdüğü geçen yılın ilkbaharında geldi.

Artık dijitalleşmeye odaklanmanın ve yeni tüketici alışkanlıklarıyla genç bir kitleye ulaşmanın öneminin farkında olan şirket, bu iki parçayı birleştiren bir projeye başladı ve bunu, en popüler video oyunlarından biri olan Nintendo‘nun “Animal Crossing: New Horizons” adlı oyununda bir ada yaratarak yaptı.

Proje H&M tarafından piyasaya sürülen giysi geri dönüşüm makinesine dayanıyor. Bu makine eski kıyafetleri alıp yenilerine dönüştürüyor.

Markanın lansmanını yaptığı adada oyuncular, ilk “Animal Crossing” giysi geri dönüşüm istasyonunda kıyafetlerini yenilerine dönüştürebilecekler.

Ayrıca, adayı ziyaret eden oyuncular geri dönüşüm hakkında daha fazla bilgi edinebilir, H&M ile etkileşime girebilir ve adanın ilan tahtasına bir not bırakarak döngüsel moda hakkındaki düşüncelerini paylaşabilir.

H&M Küresel Sürdürülebilirlik Elçisi Maisie Williams oldu

Proje, markanın yeni Küresel Sürdürülebilirlik Elçisi aktris Maisie Williams ile yapacağı ilk eylem olacak. 2021 yılı boyunca şirket ve oyuncu, çeşitli projelere imza atacak.

Markanın bugün attığı bu adımda Williams, video oyununda Avatar Maisie adlı dijital bir avatar aracılığıyla da yer alacak. Bu, Goodbye Kansas Studio’nun 3D animatörleri tarafından oluşturuldu ve ilk kez bir lansmanda görüldü.
Hem Avatar hem de Maisie, bazen ayrı ayrı ve bazen birlikte olmak üzere marka eylemlerine ilham vermek için yıl boyunca birkaç kez görünecek.

Aktris, bu birlikteliği H&M ile paylaşmaktan heyecan duyuyor ve “Herkesin ne üzerinde çalıştığımızı görmesini bekleyemem” ifadelerini kullandı. Ayrıca, sürdürülebilirlik girişimlerini yönlendirmek ve erişilebilir ve döngüsel moda bir geleceğe giden yolu şekillendirmek için H&M uzmanlarıyla “yakın” çalışacak.

H&M Küresel Sürdürülebilirlik Müdürü Pascal Brun, hareketin müşterileri ve hayranları istenmeyen giysileri yeniden kullanmaya, yeniden yapmaya ve geri dönüştürmeye teşvik edeceğini belirtti ve “Bu, H&M’de çok iddialı olduğumuz bir konu. Modanın geleceği farklı görünmeli ve biz de bu çözümün bir parçası olmak istiyoruz” dedi.

Exit mobile version