in

Huawei, App Gallery için uygulama geliştirenlere daha fazla para ödeyecek

Huawei App Gallery

Huawei, App Gallery için uygulama geliştirenlere daha fazla para teklif ediyor. Huawei, uygulama geliştiricilerine önümüzdeki birkaç ay içerisinde App Gallery için uygulama geliştirirlerse daha fazla para ödeyeceğinin sözünü verdi. Normalde geliştirmeciler kazandıkları paranın yüzde 30’unu Apple Store’a ve Google Play Store’a verirken, Huawei önümüzdeki 24 ay boyunca bu kazancın sadece yüzde 15’ini alacağını belirtti.

Daha basit anlatmak gerekirse, Huawei de normalde uygulamalardan gelen kazancı, Google ve Apple’da olduğu gibi 30:70 oranında dağıtıyordu. Bu oran eğitim ile ilgili olan uygulamalarda ise 20:80 şeklindeydi.

Huawei’nin yeni başlattığı bu program sayesinde, ilk 12 ay oyun uygulamaları hariç, kazanılan tüm gelirin geliştirmecilere gideceğini, sonraki 12 ay ise eğitim ile ilgili uygulamalardan gelen kazancın yüzde 10’unu ve geri kalan uygulamalardan gelen kazancın da yüzde 15’ini alacağını belirtti. Oyun uygulamaları ise  tüm bu dönem boyunca yüzde 15’lik bir orana sahip olacak.

İlginizi çekebilir:  Galaxy Z Flip, neden bu kadar hızlı satıyor?

Uygulama geliştiriciler için bu geçen zaman, Huawei App Gallery’nin kendi başına ayakta durup duramayacağını görmek için yeterli bir zamandı.

Huawei artık Google Play Store’a güvenerek herhangi bir iş yapamaz durumda ve bu yüzden de kendi başının çaresine bakmak zorunda. Bu gelişme de teknoloji şirketinin şimdiden bunun için bir adım attığını gösterir durumda. Huawei Mate 30 Pro, içerisinde herhangi bir Google Play Store uygulaması olmadan lansmanını yaptı. Söylentiler ve bu adımlar gösteriyor ki Huawei yavaşça Google Play Store ile olan tüm bağını koparmaya çalışıyor. Bu durumun ABD tarafından uygulanan yasağın kalksa da devam edeceği düşünülüyor.

Uygulama geliştiricileri için ise Huawei’nin yaptığı bu teklif, düşünmeye değer gözüküyor.

İlginizi çekebilir:  Huawei MateBook D 15 Türkiye'ye geliyor