Huawei, HarmonyOS’lu ilk saati olan Watch 3’ü tanıttı

Huawei, HarmonyOS'lu ilk saati olan Watch 3'ü tanıttı

Huawei, yeni işletim sistemi ve FreeBuds 4 kablosuz kulaklıklarıyla bir ilk olan Watch 3 ve Watch 3 Pro akıllı saatlerinin lansmanını yaptı.

Huawei, işletim sistemi olan HarmonyOS‘u resmi olarak tanıttığı bir etkinlik düzenledi. Bununla birlikte bazı ürünler de tanıtıldı ve şirket, FreeBuds 4 kablosuz kulaklıklarının tüm ayrıntılarını ve yakında bazı ülkelerde piyasaya çıkacak olan yeni Watch 3 ve Watch 3 Pro akıllı saatlerinin tüm ayrıntılarını açıklama fırsatını kullandı.

Watch 3 ve Watch 3 Pro akıllı saatler, şirketin yeni tanıttığı işletim sistemi HarmonyOS ve telefona ihtiyaç duymadan kullanılabilmelerini sağlayan 4G bağlantısı ile öne çıkıyor.

Yeni Huawei FreeBuds 4 kablosuz kulaklıklar, aktif gürültü engelleme veya Apple’ın AirPod‘larını anımsatan bir tasarım gibi önceki nesil modellerin ana özelliklerini koruyor.

Huawei Watch 3 ve 3 Pro özellikleri

Huawei’nin yeni akıllı saatleri, minimalist bir tasarıma sahip ve bu onlara zarif bir görünüm kazandırıyor; yeniden tasarlanmış bir arayüz, üreticinin uygulama mağazası, hareketli kadranlar, Celia sesli asistanı ve daha da minimalist bir stil içeren AppGallery’nin dahil edilmesiyle Harmony OS işletim sistemine sahip ilk akıllı saatler karşımızda.

Temel model olan Huawei Watch 3, 60 Hz yenileme hızına ve maksimum 1.000 nit parlaklığa sahip 1.43 inç AMOLED ekranıyla dikkat çekiyor. Üç farklı kayış stiliyle gelen bir saat: Daha sportif bir görünüm için silikondan yapılmış Active; Standart bir tasarım sunan deriden üretilen Classic; ve daha zarif bir stil için titanyumdan yapılmış Elite.

Bu saatin ana yeni özelliklerinden bir diğeri, sağ tarafta bulunan ve arayüzde gezinmek için kullanılan 3D dönen bir tepenin dahil edilmesi. Öte yandan Watch 3 ayrıca gerçek zamanlı bir sıcaklık sensörü, kan oksijen ölçer (spO2), kalp atış hızı, stres ve uyku içeriyor. Egzersize gelince, 17’si profesyonel olmak üzere toplam 100 spor modunu takip edebiliyor.

Pil ömrü açısından, e-SIM’li 4G’yi içeren standart model, kapanmadan üç gün dayanabiliyor. Ancak, ‘ultra’ modu pil tasarrufu yapmanızı ve 14 güne kadar pil ömrü elde etmenizi sağlıyor; ancak bu modda saatin bazı işlevleri sınırlı.

Huawei Watch 3 Pro, Watch 3’ün tüm özelliklerini içermekle birlikte bazı farklılıkları da içeriyor. Örneğin bu modelin kasası titanyum, ekranı safir kristal ve arkası seramik olduğu için farklı bir bitişe sahip. Bir diğer yenilik ise standart modelde 5 gün, ‘ultra’ modda 21 gün dayanan GPS ve pilin eklenmesi. Ayrıca bu model kablosuz olarak şarj edilebiliyor.

Huawei FreeBuds 4 özellikleri

Huawei’nin yeni True Wireless (TWS) kulaklığı FreeBuds 4, FreeBuds Pro ve FreeBuds 4i ile birlikte geliyor. Biraz güncellenmiş tasarım, artırılmış pil ömrü ve aktif gürültü engelleme sayesinde gelişmiş bir ses deneyimi gibi öncekilere kıyasla bazı iyileştirmelerle gelen bir model.

Apple’ın AirPod’larına benzer bir görünüme sahip olan Huawei’nin FreeBuds 4’ü, dokunmatik kontrollerin bulunduğu bir çubuk tasarımına sahip. Beyaz, gri ve kırmızı renklerde mevcut olacak ve plastikten yapılmış uyumlu bir kasaya sahip bir kulaklık.

Huawei’ye göre Çinli şirketin kulaklıkları 4 saate kadar pil ömrü vaat ederken, kasada 410 mAh pil bulunuyor ve bu da Huawei’ye göre 22 saate kadar aktiviteyi uzatıyor. Bununla birlikte, FreeBuds 3’ün aksine, üretici bu sefer hızlı şarjı dahil etti, bu da sadece 15 dakikalık şarjla 2,5 saate kadar pil ömrünün keyfini çıkarmanızı sağlıyor.

Ayrıca Qi kablosuz şarj ve bu işlemi kablo ile gerçekleştirmek için kasa üzerinde bulunan USB Type-C bağlantı noktası ile de uyumlu. Huawei FreeBuds 4 ayrıca uyarlanabilir aktif gürültü iptali sunuyor, yani bu teknoloji, seviyeli bir deneyim için en uygun gürültü iptal parametrelerini kullanmak için kulak kanalının yapısını algılayabilir.

Diğer ayrıntılar arasında 14,3 milimetre sürücüler, Bluetooth 4.2 bağlantısı, hızlı eşleştirme sistemi ve iki cihazı aynı anda bağlama desteğinin yanı sıra şirketten HarmonyOS tabanlı bir akıllı telefon ile gecikmeyi 90 milisaniyeye indiren oyun modu yer alıyor.

Exit mobile version