in

Huawei P8 ailesinin yeni üyesi P8max’i tanıttı

Huawei P8 tanıtımında, ürün ailesinin 6,8 inçlik geniş ekranlı P8max de görücüye çıktı. Cihaz uzun pil ömrü ve ”Işık İzi Modu” özellikli kamerasıyla dikkat çekiyor.

Huawei, P8max ile ilk kez bir mobil telefonda 6,8 inç JDI ekran kullanılıyor. Bu aynı zamanda, bugüne kadar bir mobil telefonda kullanılan en geniş Full HD ekran. Sahip olduğu 4.360 mAh’lik güçlü bataryası, 6,8 mm’lik bir kasa içine yerleştirilmiş.

Huawei P8max

Cihazın ön yüzünde 5 MP, arka yüzünde ise 13 MP çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Arka kamerada yer alan “Görüntü İşleme Özelliği” ile 13 MP’lik “Optik Görüntü Sabitleme Özelliği”, karanlıkta da çekim yapabilmeyi sağlıyor. Huawei P8max’in optik görüntü sabitleyicisi, diyafram zamanlayıcısını 2-3 derece yavaşlatarak daha parlak ve net görüntüler alabilmeyi sağlıyor. Çift tonlu flaş ise renkleri daha gerçekçi yapmayı hedeflerken, düşük ışıkta da net görsellere sahip olmanızı sağlıyor.

Huawei P8max

P8max’in geniş ekranı aynı zamanda selfie, panoramik, yüz odaklı ve hızlı çekim gibi farklı modlar için de uygun. Sıradan telefonlardaki ışık düzenleme fonksiyonunun aksine, Huawei P8max gerçek zamanlı ön izleme imkânı ve manuel olarak kontrol edilebilen pozlama imkânı sunuyor. “Yönetmen Modu”, videoları anında paylaşmayı sağlıyor. Huawei’nin akıllı telefonu aynı zamanda üç farklı akıllı telefonu kontrol ederek, özel bir çekim grubu oluşturmanızı ve farklı açılardan çekim yapabilmenizi sağlıyor. Huawei’nin güç tasarruf özelliği ise 10 saate boyunca online video izlemeyi vaat ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Acer’ın yeni telefonu PC’ye dönüşüyor

Huawei P8max

Huawei P8max’in yekpare arka yüzeyi yüzde 94 metal malzemeden, gövdesi de havacılık sektöründe kullanılan standartlarda alüminyum bloklardan üretilmiş.

Huawei P8max, aşırı ısınmanın önüne geçmek için birçok telefondaki magnezyum alaşım yerine, günümüzün lüks otomobillerinde de kullanılan DX19 ısı iletim teknolojisine sahip. Bu termal alaşım, iletkenlik derecesi açısından paslanmaz çelikten 9 kat, alüminyumdan ise 3,8 kat daha hızlı.

Huawei P8max

Huawei P8max, Bluetooth baskı, kablosuz projektör ve GPS’in de dâhil olduğu üretkenlik odaklı uygulamalarla donatıldı. P8max, deri kapağının özel olarak konumlandırılmış delikleriyle, gelen aramaları ve uyarıları kapağı açmadan yönetebilmeyi sağlıyor.

Huawei P8max, Türkiye’nin de dâhil olduğu 30’dan fazla ülkede satışa sunulacak.