in

Huawei, telekom sektöründe en hızlı büyüyen marka oldu

Huawei

Huawei, dünyanın en büyük ve en güçlü markalarının değerlendirildiği Interbrand 2016’ da büyük bir başarı gösterdi, bir önceki yıla oranla 16 sıra birden ilerleyerek dünya sıralamasında 72.’liğe yükseldi.

2014 yılında Çin’in “ilk en iyi global markası” seçilmesinin ardından istikrarlı gelir artırımı, sürekli Ar&Ge yatırımları ve yeni ürün inovasyonları ile marka değerini günden güne güçlendiren Huawei, bu başarısını global anlamda da kanıtladı. Dünya çapında markaların değerlendirildiği Interbrand listesinde son iki yılda ardarda yükselerek büyük bir büyüme başarısına imza attı.

Interband’ın yıllık raporuna göre Huawei, sıralamada 88. basamaktan 72. sıraya tırmanarak telekom alanında en hızlı yükselen marka oldu. Huawei marka değeri, bir önceki yıla göre yüzde 18 artarak yaklaşık 5,835 milyon USD’a çıktı.

Huawei Kurumsal Pazarlama Başkanı Kevin Zhang: “Tüketici merkezli kalmaya kendini adamak ve tüketiciye değer yaratmak, Huawei markasının temelini oluşturuyor. Huawei açık işbirliğine, paylaşılan başarıya ve toplumun geliştirilmesi ilkesine bağlıdır.

Huawei Tüketici İş Grubu istikrarlı bir global büyüme sağladı. P9, P9 Lite, Mate 8 ve Honor V8 ürünleri tüm dünyadaki tüketiciler tarafından beğenilen ve tercih edilen ürünler oldu. Huawei, yaklaşık 30 ülkede, en iyi akıllı telefon markasından biri konumunda. 2021 yılında Huawei’nin akıllı telefon markaları arasında global liderliğe yerleşeceğini düşünüyoruz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  ERP projelerinin yüzde 75’i eksik bütçeyle hesaplanıyor

Huawei Tüketici İş Grubu Pazarlama Müdürü Glory Zhang: “Interbrand sıralamasındaki yükselişimiz, son kullanıcının ihtiyaçlarını ve arzularını karşılama amacıyla çığır açan teknolojilere odaklanma stratejimizi haklı çıkardı. Huawei olarak, inovasyon alanındaki cesur yapımız ile global pazarda yükselen bir yarışmacı olmamız arasında dengeyi koruduk ve Ar-Ge, ürün kalitesi ile müşteri memnuniyetinde beklentimizin ötesinde bir başarı yakaladık.

Huawei, yıllık satış gelirinin yüze 10’undan fazlasını Ar-Ge faaliyetlerine ayırıyoruz. Dünyanın 16 noktasında araştırma merkezlerimiz bulunuyor. Huawei’nin en yeni Ar-Ge merkezi Almanya’nın Wetzlar şehrinde kurulan Max Berek İnovasyon Laboratuvarı’dır. Burada Huawei ve Leica, mobil cihaz kamerası ve görüntü kalitesini geliştirmek amacıyla ortak teknolojik araştırmalar yapıyor. Huawei ayrıca Çin,Avrupa, Türkiye ve diğer bölgelerde olmak üzere 10’dan fazla Ar-Ge merkezi ile faaliyet gösteriyor ve 600 iş ortağına hizmet veriliyor.” dedi.