in

İkas ve Paraşüt’ten iş birliği

Bulut tabanlı yerli mağazacılık otomasyonu ve POS yazılımı ikas, küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen online ön muhasebe programı Paraşüt ile iş birliği yaptı. İkas ile Paraşüt’ü entegre kullanan işletmeler, stoklarını güncel tutabiliyor ve satışlarını detaylıca görüntüleyebiliyor.

İşletmeler, Paraşüt ile ön muhasebelerini yönetebiliyor, banka entegrasyonları sayesinde finansal durumlarına her zaman hakim olabiliyorlar. İkas ve Paraşüt işbirliği, toptan satışlara e-Fatura gönderip hız kazanmak mümkün. Banka hesaplarındaki hareketler Paraşüt’e işleniyor, böylece mağaza sahipleri işlem eşleştirmekle uğraşmıyor. Paraşüt Muhasebe Programı ile fatura, tahsilat ve raporlama operasyonları kolaylaşırken mağaza sahiplerine satış yapmaya odaklanmak kalıyor.

Yöneticiler iş birliği hakkında neler söyledi?

ikas’ın kurucusu ve CEO’su Mustafa Namoğlu, şunları söyledi: “Biz ikas’ı kurarken, mağaza ve işletme yönetiminin perakendeciler üzerindeki yükünü azaltmayı amaçladık. Uzun yıllardır perakende ticaret içinde yer aldığımdan işletme yönetiminin ne kadar yorucu olabildiğini çok iyi biliyorum. Hedefimiz, perakendecilerin efor ve kaynaklarını iş büyütme planlarına yoğunlaştırmalarını sağlayabilmek. Paraşüt ile gerçekleştirdiğimiz ortaklık da hedefimizi gerçekleştirme yolunda bir adım daha ileri taşıyacak. İkas ile mağaza otomasyonunun rahatlığına kavuşan mağazacılar, aynı anda Paraşüt sayesinde kendi ön muhasebe işlemlerini de kolayca yapabilecek ve böylece üstlerinden bir yük daha kalkmış olacak!”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  eFinans, Pagero ile iş ortaklığı anlaşması imzaladı

Paraşüt CEO’su Sean Yu ise işbirliği hakkındaki düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Kurulduğumuz günden bu yana, ekonomimizin can damarı olan KOBİ’lerin dijital dönüşümlerini destekliyor, dijital ön muhasebe alanında sunduğumuz ürün ve hizmetlerle çalışmalarına hız kazandırıyoruz. Paraşüt çatısı altında KOBİ’lere fatura takibi, gelir gider takibi, raporlama, stok takibi, kredi kartı ile online tahsilat, e-fatura ve teşvik hesaplaması gibi ihtiyaç duydukları hizmetleri, kullanıcı dostu bir arayüzle sunuyoruz. Dijital ön muhasebe alanında ilklerin öncüsü olarak bir ilke daha imza attık ve ikas ile birlikte ‘Perakende Paketi’ni geliştirdik. Bu ürün sayesinde perakendecilerin dijital ortamda ön muhasebe ve mağaza yönetimini bir arada ve kolayca yapmalarını sağlayacağız. Hedefimiz perakende sektörünün dijital dönüşüm sürecinde gerek duyulan teknolojik altyapı ve ürünleri bir arada sunarak, KOBİ’lerimizin operasyonel masraflarından tasarruf etmelerine ve büyümelerine katkı sunmak.”