IKEA, sürdürülebilirlik hedefi doğrultusunda sökme kılavuzları yayınladı

IKEA, sürdürülebilirlik hedefi doğrultusunda 'sökme' kılavuzları yayınladı

IKEA İngiltere, web sitesinde, popüler BILLY kitap rafının nasıl “söküleceğine” dair bir kullanım kılavuzu yayınladı. Montaj talimatlarında olduğu gibi, gerekli araçlardan iş sürecine kadar her şey, net anlaşılması kolay bir şekilde gösterildi.

IKEA İngiltere, mobilyalar için bir “sökme kılavuzu” yayınladı

IKEA, fiyatları düşük tutmak için alıcıların mobilyalarını monte etmelerini şart koşuyor, ancak bu girişim, insanların kullanılmış mobilyalarını parçalarına ayırmalarına izin vererek sürdürülebilir bir gelecek yaratmayı hedefliyor.

BILLY’ye ek olarak, diğer beş popüler IKEA ürünü için web sitesinde sökme talimatları da mevcut: POÄNG, MALM, BRIMNES, LYCKSELE ve PAX.

Ürünlerin geri dönüşümü ve yeniden kullanımını teşvik etmek için IKEA, mağazalarında geri satın alma hizmeti de sunuyor. IKEA bu kapsamda, durumuna göre önceden monte edilmiş mobilyaları satın alıyor, onarıyor, boyuyor ve satış noktalarında müşterilerine sunuyor.

IKEA, 2030 yılına kadar ulaşmayı hedeflediği bir sürdürülebilirlik stratejisine sahip. Şirket, bu önlemlere ek olarak, iklim değişikliği ve sürdürülebilir tüketim gibi çeşitli konuları ele alacağını duyurdu. Geri dönüştürülebilir hammaddelerden yapılan ürünler ve tek kullanımlık plastiklerin aşamalı olarak kaldırılması bu hedef doğrultusunda atılan adımlar içinde.

Exit mobile version