Teknoloji

İlk Android telefon olan Sooner, eBay’de görüldü

Yazı:  | 

İlk Android telefon Sooner eBay’de görüldü. Gerçek Android hayranları ve hafızasına güvenenler, HTC G1 / Dream modelinin ilk Android cihaz olmadığını hatırlayacaktır. Google, Android işletim sisteminin geliştirilmesi sürecinde Sooner adlı başka bir telefpnu daha kullandı. Neticede Android’in tüketiciye ulaşan ilk ürünü, HTC Dream oldu ancak Sooner model, Android’in geliştirme sürecinde teknik anlamda oldukça fazla kullanıldı. Eğer Android tarihinin bu önemli parçasını koleksiyonunuza katmak istiyorsanız, Sooner’ı eBay’de 200 dolar karşılığında satın alabilirsiniz!

Sooner, etkileyici özellikler vaat etmiyor. 64 GB RAM, 320*240 çözünürlüklü ekran ve 1.3 megapiksel kamera telefonun özelliklerinden. 960mAh pile sahip telefon, 2G bağlantısı sunan bir TI OMAP 850 SoC tarafından destekleniyor. Dokunmatik ekranı bulunmayan telefon, kablosuz interneti desteklemiyor. Telefon, Android’in çok erken dönemleri için geliştirilmiş (1.0 öncesi) sürümlerini destekliyor. Tarz olarak ise, modern akıllı telefon modelleri içinde Blackberry’lere daha çok benziyor.

İlanda, telefonun eski bir stok olduğu ve pilinin çalışmama olasılığının olduğunu belirtiyor. Telefon bir pil, AC adaptörü ve kulaklıkla brlikte geliyor. Diğer belgeleri ise bulunmuyor. Sooner, her ne kadar teknoloji dünyası için saklamaya değer, özel bir cihaz olsa da elinize aldığınızda, maalesef çalışmayabilir.