Instagram Twitter’a rakip oluyor: Notes ile artık metin de paylaşılabilecek

Yeni özellik ile düşüncelerinizi artık Instagram'da paylaşabileceksiniz

Instagram Notes nedir?

Bu yazımızda Instagram Notes özelliği ile ilgili merak edilenleri ele alacağız. Sizde “Instagram Notes özelliği nedir?” sorusuna cevap arıyorsanız okumaya devam edin!

Instagram Notes nedir?

Instagram, arkadaşlarınızla sosyalleşmeyi çok daha basit hale getirecek yeni bir özelliği test ediyor. Notlar işlevi, kullanıcıların fikirlerini direkt mesaj yerine birçok kişiyle aynı anda paylaşmasına olanak tanıyacak.

Instagram Notes nedir?

Burada iki olasılık var: Kullanıcılar kendi takip ettikleri takipçiler ile notlarını paylaşabilir veya “Yakın Arkadaşlar” listesini seçip sadece o listede yer alan kişilere not gönderebilecekler.

Sosyal medya uzmanları Ahmed Ghanem ve Matt Navarra, Twitter’da yeni özellikleri paylaştı.

Instagram Notes özeliği nasıl kullanılır?

Instagram Notes nasıl kullanılır?

Yeni işlev, uygulamanın sohbet bölümünde, son konuşmaların hemen üstünde yer alacak. Kullanıcılara “Not bırakın” ve “İnsanların burada görmesi için bir düşünce paylaşın” seçenekleri gösterilecek. Kullanıcılar maksimum 60 karakter uzunluğunda mesajlar paylaşabilecek.

Instagram Boards (Panolar) nedir?

Notes işlevi, WhatsApp durumu ile benzerlik gösteriyor (son zamanlarda bunun için de ilginç bir yenilik vardı). Yalnızca metin değil, fotoğraf ve video ekleme seçeneğiyle, özellik daha da çekici hale geliyor. Instagram, birkaç aydır bir tür ortak tasarım projesi olan Boards (Panolar) adlı yepyeni bir işlevi de test ediyor.

Instagram Boards nedir?

Bu, kullanıcılar için Notes işlevinden daha da heyecan verici olabilir çünkü Boards diğer kişilerle aynı anda değiştirilebilir. Instagram Yardım Merkezi‘nde bu özelliğe eklenmiş bir sayfa da bulunuyor. Notes işlevinin tüm kullanıcılara sunulup sunulmayacağını, ne zaman ve hangi biçimde sunulacağını bekleyip göreceğiz.

Instagram Notlar özelliği ile ilgili bu içeriğimizi beğeneceğinizi umuyoruz. Bunun yanın sıra, Instagram’a profil fotoğrafı yakınlaştırma özelliği geliyor veya Facebook’un yeni ses özellikleri: Soundbites, Podcast ve Canlı Ses Odalarına göz atabilirsiniz.

Exit mobile version