Teknoloji

Instagram silinen mesajlar özelliğini test ediyor

Yazı:  | 

Instagram silinen mesajlar özelliğini test ediyor. Facebook, kısa süreli mesajlaşma modellerinin tamamına giriyor gibi görünüyor.

Gelen son bilgiler, şirketin Whatsapp’a kendini yok eden metinler getirmeye çalıştığını gösteriyor. Messenger için de bu özellik üzerinde çalıştığı bilinen Facebook, kendini yok eden mesajları Instagram’a getirmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. 

Tersine mühendislik yolu ile çeşitli mecralara gelecek özellikleri, uygulama kodları üzerinden keşfeden Jane Manchun Wong, Twitter’da yaptığı açıklamada kodlarda gizli bir özelliği keşfettiğini duyurdu.

https://twitter.com/wongmjane/status/1240754810732724224

Wong’un eriştiği bilgiler, Direkt Mesaj kısmında bazı mesajların pencereden ayrılır ayrılmaz kaybolduğunu gösteriyor. Bir silme işleminden daha hızlı bir şekilde aksiyona geçtiği görülen Instagram silinen mesajlar özelliği, şimdilik erken bir sürümde geliştiriliyor gibi görünüyor.

Instagram silinebilen mesajlar özelliğini doğruladı

Son birkaç yıldır, mesajlaşma modellerini daha da özel hale getirmeye odaklandığı bilinen Facebook için, Mark Zuckerberg şirketin farlı mecralarda uçtan uca şifrelenmiş mesajlar üzerinde çalıştığını ifade etmişti. Henüz bu durum gerçekleşmedi ve yalnızca Whatsapp’ta geçerli.

Instagram’ın silinen mesajlar özelliği, bilgileri gizlemenin farklı ve iyi bir yolu olarak görünüyor.