Instagram’da 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır?

Instagram'da 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır?

Son birkaç ayda dünya çapında Instagram gibi platformlar üzerinden gerçekleştirilen görüntülü görüşmelerde ve canlı yayınlarda büyük bir patlama yaşadık. Bunun farkında olan dev platform, canlı görüntülü görüşmeleri bir adım daha ileri götürmenize olanak tanıyan Canlı Odalar adlı yeni bir özelliği kullanıma sunmaya karar verdi.

Instagram artık 4 kişilik canlı yayınlara izin veriyor

Instagram’da 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır?

Canlı yayınlar gittikçe daha popüler bir hale geliyor ve insanlar oldukça kolay ve pratik bir şekilde cep telefonunları üzerinden herkese canlı yayın yapabiliyor.

Normalde canlı yayınlar, bireysel olarak gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik olsa da, sohbet ve konferans gibi eğitim amaçlı etkinlikler için birkaç kişinin bir araya gelebileceği bir içerik formatı haline geldi.

Bu amaçla Instagram, 3 kişiyle aynı anda canlı yayın yapmamıza olanak sağlayan ve toplamda 4 kişinin katılabildiği yeni özelliği Canlı Odalar’ı duyurdu.

Instagram’da 4 kişilik canlı yayın nasıl yapılır?

İşlem oldukça basit ve canlı yayın yapmak için ilgili bölüme girmek yeterli. Yayında bir kamera ikonu ve ekle sembolü olacak. Oradan 3 kişiyi canlı yayına davet edebileceğiz. Özellik bize tam bir esneklik, 2 kişiyi davet edebilme, üçüncüsünü daha sonra davet edebilme ve biri ayrıldığında farklı bir kişiyi davet edebilmemize gibi imkanlar sunuyor.

Ne şekilde kullanıldığına dair pratik bir örnek olması açısından Instagram Canlı Odalar özelliği, Goya Ödülleri 2021 kapsamında galanın kahramanlarıyla canlı bağlantılarla RTVE tarafından kullanılacak.

Yeni özellik bugünden itibaren kullanıma sunulmaya başladığından ötürü, ilk olarak telefonunuzdaki Instagram uygulamasını tamamen güncellemeniz gerekebilir. Yine de, bu tür sunumlar genellikle aşamalı olarak yapılır, bu nedenle bu özelliği alana kadar bir süre beklemeniz gerekebilir.

Exit mobile version