in

Inventures ödül kazandı

Geniş ekosistemiyle farklılaşan ve özgün iş modeliyle başta müşterileri olmak üzere tüm paydaşlarına değer katan Inveon, şirketlere yatırım sağladığı Inventures şirketi aracılığıyla uluslararası bir ödül olan EuroAsian Startup Awards Türkiye’den “Yılın Yatırımcısı” ödülünü kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Inveon, 2009 yılında kurulan Inventures’ın alışılageldik venture capital ve benzeri yatırım kuruluşlarından farklı iş modeliyle, kurucularından gelen teknoloji bilgi birikimini, iş geliştirme yaklaşımlarını ve iş ağını ekosisteminde bulunan diğer paydaşlarına sunma imkânı yakalıyor.

Inveon Kurucusu ve CEO’su Yomi Kastro, şunları söyledi: “Inveon olarak 2019 yılını ödül kazanarak geçiriyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Daha önce hizmet verdiğimiz markalar aracılığıyla Stevie Awards’dan iki ödül birden almıştık. Şimdi de yatırım kolumuz Inventures ile Yılın Yatırımcısı ödülünü almaya hak kazandık.”  

“Inventures ile dijital ticaret ekosistemini büyüten yatırımlar yapmaya devam edeceğiz”

 Inventures ile yatırım yaptıkları startup’larla birlikte ürettikleri teknoloji değerini, amiral şirket olan Inveon’un müşterilerine daha iyi çözümler sunarak katmayı amaçladıklarını belirten Yomi Kastro: “Inveon’un paydaşları için bir ekosistem yarattık. Günümüzde platform ve çözümlerimizle 11 ülkede hizmet verdiğimiz şirketlerin elde ettiği yıllık e-ticaret hacmi 1 milyar doları aşmış durumda. Tüm paydaşlarımızın her gün büyüyen bu ekosistemdeki faydadan ve en önemlisi öğrenimden yararlanmalarını arzu ediyoruz.

Biz Inventures ile şirketlere sadece yatırım yapmıyoruz. Finansal fayda ve mentorluk sağlamanın yanı sıra teknoloji, iş geliştirme, ekip oluşturma ve yönetme konularında da destek vermeye devam ediyoruz. Bunları yaparken, Inveon’da öğrendiklerimizi girişimcilerle paylaşarak onların da bu bilgilerden yararlanmalarına imkân sağlıyoruz. Diğer yandan amiral gemimiz Inveon ile müşterilerimize daha bütünsel çözümler sunmak için Inventures aracılığıyla yatırım yaptığımız şirketlerin ürünlerini kendi ürünlerimizle entegre ediyoruz. Güçlerimizi birleştirerek perakende şirketleri için var olan en son teknolojiyle dijital ticaret çözümleri sunuyoruz. Önümüzdeki dönemlerde; birlikte büyüyebileceğimiz, dijital ticaret teknolojileri başta olmak üzere çeşitli alanlarda global vizyona sahip ekiplere yatırım yapmaya devam edeceğiz.”

 

Mobil uygulama fuarı Türkiye’de