in

IO Interactive, Project 007 adında yeni bir oyun duyurdu

IO Interactive Project 007

IO Interactive, başlıksız bir James Bond oyunu olan Project 007 üzerinde çalıştığını duyurdu. Tanıtım videosu oyun hakkında hiçbir bilgi vermiyor, ancak tüm Bond filmlerinden bulunan, klasik silah odası açılış sekansının bir versiyonu video da görüyoruz.

IO Interactive, yeni bir James Bond oyunu olacak olan Project 007 üstünde çalışıyor

Oyunun web sitesinde ise şöyle bir metin bulunuyor: ” Oyuncular, 00 statüsünü kazanmak için dünyanın en sevilen gizli ajanının yerine geçecek ve ilk James Bond’un köken hikayesini içinde barındıran, tamamen orijinal bir Bond hikayesine sahip olacaklar.”

Bu açıklama, oldukça önemli bir şeyi ima ediyor olabilir. İnsanların ilk düşündüğü Bond’un oyunda bulunan bu versiyonunun film evreniyle bağlantılı olmayacağı ancak şu anki Bond Daniel Craig’in ilk rol aldığı film, 2006’da çıkan Casino Royale’di. Filmde Bond’un 00 statüsünü nasıl kazandığına dair bir hikaye işleniyordu. Eğer hikayeyi bu şekilde işlemeyi planlıyorlarsa, oyuncuların tatmin olacağına şüphe yok. Ayrıca stüdyo, bu tip bir karakterin bulunduğu Hitman serisinde de fena bir iş çıkarmamıştı.

Bu konuyla ilgili haberler gelmeye devam ederken, en çarpıcı olanı ise IO ile Warner Bros. arasında önceden duyurulan ortaklık. Çünkü Bond, MGM Studios ve Danjak’ın ortak serisi olarak gözüküyor. Buna rağmen IO Interactive, oyunu hem geliştirecek hem de yayınlayacak.

Square Enix’in sahibi olduğu bir dönemin ardından IO,  klasik Freedom Fighters’ı yeniden piyasaya sürmüştü. 2017’de bağımsızlığını yeniden kazana IO, daha sonra ise yeni Hitman’lerin üzerinde çalışmaya başlamıştı.

IO Interactive’in CEO’su Hakan Abrak, haberlerle aynı zamanda yaptığı açıklamada; “Zaman zaman sektörümüzde yıldızların aynı hizaya geldiği doğrudur. Orijinal bir Bond oyunu yaratmak muazzam bir deneyim olacak. EON ve MGM’deki yaratıcı ortaklarımızla yakın bir şekilde çalışan IO Interactive’in, oyuncularımız ve topluluklarımız için son derece özel bir şeyler sunabileceğine gerçekten inanıyorum. Tutkulu ekibimiz, yaratıcılıklarını ikonik James Bond evrenine taşımaktan ve stüdyomuzun tarihindeki en iddialı oyunu yaratmaktan heyecan duyuyoruz. ” dedi.