iOS 15’te Safari adres çubuğu geri getirme

iOS 15 ile kullanıcılara sunulan yeni özelliklerden Safari adres çubuğu değişikliğini beğenmediyseniz, bu yazıda anlatılan adımları takip ederek eski haline çevirebilirsiniz

iOS 15'te Safari adres çubuğu geri getirme

iOS 15 kullanıcılara sunuldu ve yeni Safari adres çubuğu gibi birçok değişiklik getirdi. Ancak beğenmediyseniz, orijinal sürümü nasıl geri getireceğinizi aşağıda bulabilirsiniz. iOS 15’te Safari’nin adresi en alta taşındı. En üstteki Safari adres çubuğunu kullanmaya alışkınsanız, okumaya devam edin.

iOS 15’te orijinal Safari adres çubuğu nasıl geri getirilir?

Safari, iOS 15‘te bazı tasarım değişikliklerine uğradı. Apple, adres ve arama çubuğunu en alta taşımaya karar verdi. Sonuç, ilk betalarda gördüğümüzden çok farklı ve şirket daha fazla seçenek getirmeye karar verdi.

iOS 15’te Safari adres çubuğu geri getirme

iOS 15’te Safari’nin önceki tasarımına dönmek için iki yolumuz var. Aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

İkinci yolu kullanmak istiyorsanız,

Apple neden iOS 15’te Safari’yi yeniden tasarladı?

Apple’ın neden böyle bir değişiklik yaptığını merak edebilirsiniz. Gerçek şu ki yeni tasarımın birçok  avantajlar var. iPhone’da Safari’de gezinirken daha fazla alan kazanmak da bu avantajlara dahil. Bir web sitesinde gezindiğimizde artık daha rahat olacağız.

iOS 15’te Safari adres çubuğu geri getirme

Adres çubuğuna erişebilir ve iki elimizi kullanmak zorunda kalmadan baş parmağımızla Google’da arama yapabiliriz. Diğer bir gelişme ise sekmeler arasında hızlı geçiş yapmamızı sağlamasıdır. Yine de, yeni değişiklikleri beğenmediyseniz, iOS 15’te orijinal Safari adres çubuğunu geri getirebilmek için yukarıda bahsettiğimiz adımları her zaman takip edebilirsiniz.

Exit mobile version