in

iPhone paylaşım önerileri nasıl kaldırılır?

iPhone paylaşım önerileri nasıl kaldırılır?
iPhone paylaşım önerileri nasıl kaldırılır?

iPhone paylaşım kısmındaki kişi ve Siri önerileri nasıl kaldırılır sorusu, iPhone kullanıcıları tarafından merak edilen sorular arasında yer alıyor. Apple’ın iOS 13 ve iPadOS 13 ile birlikte paylaşım sayfasına eklediği öneriler bölümü kimi zaman can sıkıcı olabiliyor. Özellikle herhangi bir dosyayı genellikle herhangi bir kişi veya cihazla paylaşmak durumunda kalmayan kullanıcılar, bu özelliği oldukça gereksiz görüyor. iyi haber şu ki, Apple aynı zamanda bu özelliğin devre dışı bırakılmasına izin veriyor.

Evet şayet bir iPhone veya iPad kullanıcısıysanız, paylaşım sayfasında yer alan kişi ve Siri önerilerini devre dışı bırakabilir ve o bölümü tamamen kaldırabilirsiniz. İşte paylaşım sayfasındaki öneriler bölümünü kaldırmak için yapmanız gerekenler.

iPhone paylaşım önerileri nasıl kaldırılır?

iPhone ve iPad paylaşım sayfasındaki öneriler bölümünü kaldırmak için atmanız gereken adımlar şunlardır:

  • Öncelikle iPhone ve iPad’inizde en son iOS sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Şayet bundan emin değilseniz, Ayarlar bölümünden, son güncellemeleri kontrol edin ve cihazınıza yükleyin.
  • Ardından Ayarlar uygulamasına girin ve ‘Siri ve Arama’ seçeneğine dokunun.
  • İlgili özelliği devre dışı bırakmak için bu sayfada yer alan ‘Paylaşırken Öneriler’ seçeneğini devre dışı bırakın.
  • Bunun için ilgili seçeceğin karşısındaki düğmeyi sola doğru çekmeniz yeterli olacaktır.
  • Şimdi paylaşım sayfasına gittiğinizde kişi ve Siri önerilerinin olmadığını göreceksiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple, Intel’den neden vazgeçti?

iPhone paylaşım kısmındaki kişi ve Siri önerileri nasıl kaldırılır sorunun yanıtı bu şekildedir. Artık iOS veya iPadOS işletim sistemli iPhone veya iPad’inizde bir paylaşım yaparken, herhangi bir öneri görmeyeceksiniz. Ne bir kişi önerisi ne de Siri tarafından sunulan bir öneri.

Şayet öaylaş bölümündeki öneri bölümünü geri getirmek isterseniz yapmanız gereken işlemler yukarıdakinin tersi olacaktır. Yani herhangi bir dosyayı paylaşırken iPhone’unuzun size öneride bulunmasını istiyorsanız, Ayarlar uygulamasına girin. Ardından Siri ve Arama bölümüne girip, Paylaşırken Öneriler seçeneğini aktif hale getirin. Artık tıpkı daha önce olduğu gibi herhangi bir paylaşım yaparken iPhone’un size öneriler sunduğunu göreceksiniz.