iPhone WhatsApp uygulamasına iki önemli değişiklik geldi

iPhone Whatsapp uygulamasına iki önemli değişiklik geldi

WhatsApp iPhone uygulaması kullanıcıları, iki önemli değişiklikle birlikte yeni bir 2.21.71 sürümüne sahip oldu.

Yeni sürümle görüntü ve videoların daha büyük önizlemelerini sunularak multimedya içeriğinin görüntülenmesi geliştirildi. Öte yandan, WhatsApp yalnızca yöneticilerin kaybolan mesajları kontrol etmesine izin verdi, ancak bu güncellemeyle bir gruptaki tüm katılımcılar varsayılan olarak kaybolan mesajların ayarlarını değiştirebiliyor.

Şu anda iPhone kullanıcıları hem fotoğrafların hem de videoların çok küçük önizlemelerine sahip. Bu değişiklik, içeriğin eskisinden çok daha kolay görüntülenmesine olanak tanıyacak ve çoğu durumda görselin üzerine dokunmak zorunda kalmayacaksınız.

Kaybolan mesajların kontrolü ile ilgili olarak yöneticiler, Grup Bilgilerini Düzenle ayarını değiştirerek özellik üzerinde kontrol sahibi olmaya devam edebilir, ancak katılımcılar başlangıçta bunu isteyip istemediklerine karar verebilecek. Bu güncelleme App Store üzerinden kullanıma sunuluyor ve tüm kullanıcılar yakında güncelleme yapabilecek. Bu aşamalı bir sunum gibi görünüyor, bu nedenle güncellemeyi hemen alamayabilirsiniz.

Bu son özellikte, kaybolan fotoğraflar özelliğini Android ve iOS platformlarına getirme de test ediliyor. Kaybolan mesajlar etkinleştirildiğinde, bireysel veya grup sohbetinde gönderilen metin yedi gün sonra kaybolacak. Bu ayar, kaybolan mesajlar etkinleştirilmeden önce sohbette daha önce gönderdiğiniz veya aldığınız mesajları etkilemeyecek.

Exit mobile version