in

İş Bankası girişimci desteği ağını genişletiyor

Türkiye İş Bankası,  girişimcilik ekosistemine kattığı değerleri geliştirmeye devam ediyor. Günümüz üretim ağının önemli oyuncuları haline gelen girişimcilere desteğini kesintisiz olarak sürdüren İş Bankası, ana destekçisi olduğu Workup girişimlerini global şirketler ve yatırımcılar ile buluşturmak üzere San Francisco’ya götürüyor.

İş Bankası’nın Silikon Vadisi’ndeki inovasyon merkezi Maxitech ve ABD’li danışman firma US Market Access Center (USMAC) işbirliği ile yürütülen yurtdışı programının ilk ayağı gerçekleştirildi. Workup’ın 5. dönem girişimleri ve önceki dönem mezunlarına USMAC’in alanında uzman mentorlarından üç gün boyunca ABD’de etkin satış, sunum ve iş geliştirme teknikleri konusunda eğitim ve mentorluk verildi. Eğitimin sonunda programın ABD’de yürütülecek bölümüne katılacak 3 girişim seçildi. Seçilen girişimler Agrovisio, PCI Checklist ve Holonext; uluslararası pazarlara açılma hedefi ile kendi alanlarıyla ilgili iş geliştirebilecekleri global şirketler ve yatırımcılarla buluşmak üzere Ekim ayı sonunda San Francisco’ya gidecek.

Girişimlerin uluslararası pazarlara açılmalarını daima destekleyen Workup Girişimcilik Programı; seçilen 3 girişimin kendi dikeyinde iş geliştirebileceği kişiselleştirilmiş bir yurtdışı programını hayata  geçirdi. Böylece, programın global vizyonu bir kez daha vurgulanmış oldu. Workup’ın yurtdışı programına seçilen girişimlerden

  • Agrovisio; geliştirdiği yapay zeka temelli tarım teknolojisi sayesinde uydu görüntülerini kullanarak toprağı, ürünü; iklimi takip ediyor, tarım alanlarının güncel durumu ile ilgili analizler sunuyor.
  • PCI Checklist; Kart verisi işleyen; depolayan ve taşıyan işletmeler için zorunlu bir sertifikasyon olan PCI-DSS yetkilendirmesinin gerçek zamanlı süreç denetimini gerçekleştiren bir platform. E-ticaret siteleri, fintech startup’ları, bankalar ve ödeme altyapısı kuruluşları için değer yaratmayı hedefliyor.
  • Holonext; Firmaların, Artırılmış Gerçeklik (AR) deneyimlerini kolayca tasarlayabilmelerine ve farklı platformlar üzerinden görüntüleyebilmelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir AR içerik geliştirme platformu.

 

İş Bankası’nın kişisel asistanı WhatsApp’te