in

Kahvegibikahve’ye 1 milyon TL’lik yatırım

Sallama filtre kahve çözümü sunan Kahvegibikahve, ikinci yatırım turunda 4,8 milyon TL değerlemeyle 1 milyon TL’nin üzerinde fonlandı. Şirket, yatırımı seri üretime geçme ve dağıtım kanallarını genişletmede kullanacak.

Tohum yatırımını 2018’de Tarvenn Ventures’tan alan Kahvegibikahve, ikinci turda da Tarvenn liderliğinde, millî basketbolcu Sinan Güler’in yanı sıra iş insanları Ramazan Evren, Şükrü Dönmez, Tolunay Yıldız, Ömer Duran, Ayşe Tuba Araz, Nur Öztürk ve Keiretsu Forum melek yatırımcılarından Figen Korun tarafından fonlandı.

Bugüne dek 150 binden fazla pratik filtre kahve satan girişim, özel üretim fiber filtresi ile pratik bir şekilde filtre kahve tadı sunuyor. Özel olarak tasarlanan ve mısır fiberinden üretilen Fiber Filtre’nin yanı sıra demlik poşetlerinde katkı maddesi ve koruyucu içermeyen kahve çekirdekleri kullanılıyot. Doğada çözünebilen Fiber Filtre, geleneksel yöntemlere kıyasla %95’e kadar daha düşük karbon salınımı anlamına geliyor.

Şirket ayrıca sert ve yoğun kahve talebini karşılamak için Güçlü Paket adlı yeni ürününü de geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdü. Yüksek kafein ile kas oluşumunu hızlandırmayı amaçlayan sporcular, sert kahve severler ve yoğun çalışarak zinde kalmak isteyenleri hedefleyen girişim, kahve sektörünü yeniden şekillendirmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Volt, 4. yatırımını yurt dışından aldı

Kahvegibikahve kurucusu Ubeydullah Güngör; “Bugüne kadar müşterilerimize 150 bin bardaktan fazla kahve içirdik. 2019’un ilk yarısında 4 kattan fazla büyüdük. Aldığımız yeni yatırım ile seri üretime geçerek tüm kahve severlere ulaşmak istiyoruz. Ürünlerimizi perakende zincirleri, hotel, restaurant ve cafelerde konumlandıracağız. Online kanalda ise abonelik modeli ile büyümeye devam edeceğiz. Türkiye’ye ek olarak üzerinde çalıştığımız 3 yeni ülke var. Tarvenn’in ve yeni yatırımcılarımızın desteği ile büyük kitlelere kısa zamanda ulaşacağımıza inanıyoruz” dedi.