Kuo: iPhone 12’ye ilgi büyük, Macbook ve Apple Watch farklı bir tasarımla 2021 sonunda gelebilir

Kuo: iPhone 12 beklenenden daha fazla ilgi gördü

Kuo: iPhone 12 beklenenden daha fazla ilgi gördü

Ünlü analist Ming-Chi Kuo, bugün yayınladığı bir analizde iPhone 12 modellerine olan ilginin, beklenenden fazla olduğunu, yeni nesil Macbook ve Apple Watch modellerinin ise farklı bir tasarımla 2021 yılı sonlarında gelebileceğini açıkladı.

Apple ürünleri ile ilgili yayınladığı analiz ve tahminlerle adını duyuran Ming-Chi Kuo, bugün yeni bir rapor yayınladı. Apple’ın geçtiğimiz haftalarda piyasaya sürdüğü yeni iPhone modellerini ve gelecekte piyasaya sürülecek Macbook, Apple Watch ve iPad modellerini değerlendiren Kuo, çarpıcı tahmin ve analizlerde bulundu.

Kuo: iPhone 12, beklenenden daha fazla ilgi gördü

Kuo, ilk olarak Apple’ın bu yıl piyasaya sürdüğü iPhone 12 serisi ile ilgili konuştu. Yeni iPhone 12 modellerinin, beklenenden daha fazla ilgi gördüğünü belirten Kuo, bilhassa iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max modellerinin çok fazla sayıda satıldığını ifade etti.

Bu yıl piyasaya sürülen ve serinin diğer iki üyesi konumunda bulunan iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin satış oranının ise biraz daha düşük seviyelerde bulunduğunu belirten Kuo, genel olarak bakıldığında ortaya olumlu bir tablo çıktığını söyledi.

Yeni Macbook ve Apple Watch modelleri, farklı bir tasarımla 2021 sonlarında gelebilir

Kuo’nun dile getirdiği ilginç iddialardan bir tanesi de Macbook ve Apple Watch ile ilgili oldu. Ünlü analist, Apple’ın yeni Macbook ve Apple Watch modellerinde bir tasarım değişikliğine gitmeye hazırlandığını ve farklı bir tasarım ile gelecek olan modellerin, 2021 yılı sonunda kullanıcılarla buluşacağını söyledi.

Apple’ın tablet ürünleri ile ilgili de konuşan Kuo, iPad Air’e oldukça büyük bir rağbetin bulunduğunu, Mini-LED ekran ve 5G bağlantı desteği ile de birlikte, yeni iPad ürünlerinin 2021 yılında da oldukça cazip olacağını ifade etti.

Kuo’ya göre Apple’ın ARM tabanlı Silicon M1 işlemci ile ürettiği Mac’lere gelen talep de beklenenin üzerinde oldu. Güvenilir analist, Apple’ın 2021’in ikinci yarısından itibaren tanıtacağı tüm Mac ürünlerinde, kendi işlemcisini kullanacağı söyledi.

Buna göre Apple için bu yıl tek olumsuz haber, AirPods ürünleri ile ilgili oldu. Kuo tarafından verilen bilgilere göre, bu yıl gelen AirPods siparişi beklenenden daha az oldu. Kuo, Apple’ın yeni AirPods 3 ürününü, 2021 Nisan – Haziran aylarında tanıtabileceğini söyledi.

Exit mobile version