in

LG AKA Türkiye’de sadece Avea’da

Dört farklı renk ve karakterle farklı bir akıllı telefon denemesi olan LG AKA, Avea tarafından satışa sunuldu.

Cihaza 24 ay taahhütle, tarifeye ek 27 TL’den başlayan tekliflerle sahip olunabiliyor. Satın alırken tarifeye ek ve internet paketli tekliflerden faydalanan Avea’lılara üç ay boyunca Tivibu Cep Avea servisi de hediye ediliyor.

Sarı renkli AKA’da “Romantik” Eggy, Beyaz renkli AKA’da “Özgür Ruhlu” Wooky, Lacivert renkli AKA’da “Müzikkolik” Soul, Pembe renkli AKA’da da “Güzel ve Sempatik” Yoyo karakterleri yansıtılmış. Cihazın esprisi, kamerasıyla da kullanıcıya karakteriyle birlikte fotoğraf çekme imkânı tanıması.

LG AKA klasik akıllı telefonlardan farklı olarak özel kapaklı bir tasarıma sahip. Kapak takılıyken, cihaz uyandırıldığında ekranın üst bölümünde bir çift göz belirerek kullanıcısını karşılıyor. Seçilen rengin karakterini barındıracak şekilde farklı ifadelere sahip olan bu gözler, telefonu salladığınızda, ekranın önünü elinizle kapattığınızda, cihaza kulaklık taktığınızda veya hava sıcaklığına göre farklı tepkiler veriyor. Cihazda bataryanın azaldığı da gözlerin yorgun görüntüsünden anlaşılıyor.

LG AKA Avea'da

LG AKA’nın kapağı kişiselleştirme özellikleri barındırıyor. Bu kapağı dilerseniz boyayarak, dilerseniz çıkartmalarla süsleyerek tarzınıza uygun şekilde özelleştirmeniz mümkün. Cihazın kutusu da ilk açıldığında 3 boyutlu olarak AKA karakterlerini ve dünyasını gösteren bir görsel karşınıza çıkıyor. Kutuda ayrıca LG AKA karakterlerinin oyuncağı ve kapağa yapıştırabileceğiniz hediye çıkartmalar da yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Telefon en popüler Babalar Günü ve karne hediyesi oldu

Avea olarak en yeni teknolojiyi en ideal koşullarda müşteriye sunmayı odaklandıklarını belirten Avea Mobil Bağlantı Direktörü Baran Yurdagül, şunları söyledi: “Gençlere ve onların ihtiyaçlarına önem veren bir grubuz. LG AKA kampanyasıyla, sektörde bir ilke imza atarak ilk gençlik dönemlerini yaşayan, kendini ifade etmeyi, farklı olmayı ve yaşadıklarını paylaşmayı seven kitleye ulaşmayı hedefledik. Gelecek nesil tüketicileri Avea ile tanıştırmayı amaçladık. LG AKA’nın sahip olduğu özellikler, gençlerin kendilerini daha iyi ifade etmelerine yardımcı olacak. Müşterileri arasında akıllı telefon kullanım oranı en yüksek operatör olarak, genç nesli teknolojinin eğlenceli yüzüyle buluşturan bu ilgi çekici ürünü Türkiye’de satışa sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Gençleri yeni kampanyamızdan yararlanmaya çağırıyoruz.”

LG AKA’nın teknik özellikleri
Ekran: 5 inç HD Ekran, 1280×720
Kamera: 8 MP Arka, 2.1 MP Ön Kamera
İşlemci: 1.2 GHz Dört çekirdekli İşlemci
Hafıza: 16 GB Dahili Bellek, 1,5GB RAM
Platform: Android™ 4.4 (KitKat)
Pil Kapasitesi: 2540 mAh
Boyutlar: 138.7 x 71.9 x 9.9 mm

Önyüklü Avea Uygulamaları
Tivibu Cep Avea, Avea Müzik, Avea Lig, Avea Güvenlik, Avea Film, Avea Oyun

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Oyuncular için 10 çekirdekli telefon