in

LG Q60 inceleme

LG Q60 inceleme

LG Q60 inceleme yazısı Digital Report dergisinin 2. sayısında yer almıştır.

Yenilenen üst seviye ThinQ ailesinin yanı sıra, orta seviyeye de Q60 ile giriş yapan LG, Mediatek Helio P22 işlemci, 3 GB bellek, 64 GB depolama alanı ile gündelik çalışmaya uygun bir çözüm sunuyor.

Ön yüzü çentikli cihazın 6,26 inçlik ekranı 1.520×720 piksel çözünürlüğe ulaşıyor. 2 TB’a kadar microSD kart destekleyen telefon, ne yazık ki önyüklü bazı uygulamalarla geliyor ve bunlar kaldırılamıyor.

Arka yüzde üç kamerası bulunan Q60’ın ana merceği 16 MP f/2,0, bunun yanında f/2,2 5 MP geniş açı ve f/2,4 2 MP’lik bir mercek daha yer alıyor. Önde ise f/2,0 13 MP’lik mercek bulunduran telefon, portrelerde iyi sonuçlar alsa da, renkler biraz soluk ve aydınlık yerlerde ışık patlamaları görülebiliyor.

Elle ayar modu ise ön kamera için mevcut değil. Arka kamera da renklerin solukluğundan nasibini alıyor ama elle ayar mümkün ve yapay zeka moduyla otomatik mod ayarı yapabiliyor.

Özel Google Asistan düğmesi ile kolayca sesli yönetilebilen ürün, arka yüzdeki parmak izi algılayıcı ile güvenlik sağlayan telefonun pili 16 saate kadar kullanım sağladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Samsung, Galaxy S20 Plus modelinin BTS sürümünü tanıttı