in

Splunk Discovery Day gerçekleştirildi

Splunk Discovery Day açılış töreni gerçekleştirildi. Etkinlikte, Cem Borhan görüşlerini bildirdi. 

LinkPlus Genel Müdürü Cem Borhan, hızla değişen dünyada iş yapış şekillerinin de değişmeye başladığına dikkat çekti.

“Birçok kurumun hali hazırda işlediği veya işlemediği veri boyutu dramatik bir şekilde büyüyor. Nesnelerin İnterneti, Endüstri 4.0, Yapay Zeka, Robot teknolojileri alanlarındaki gelişmeler artarak devam ediyor. LinkPlus olarak, katma değerli distribütörlük yapıyoruz. Farklı markaları Türkiye’ye getirip burada yaygınlaştırarak bir kanal ağı kurmak ve bunları büyütmek, temel hedefimiz. Distribütör olarak iş ortaklarının oluşturduğu ekosistemi geliştiren, toparlayan, sinerji oluşturacak ortamları yaratan bir kimliğimiz var. Bu kimliğin bir yansıması olan Splunk Discovery Day’de müşterilerimize, ellerindeki verileri kurumları için nasıl daha faydalı hale getirip, günümüz teknolojilerine uydurabileceklerini göstermeyi hedefledik. Kurumların yarın için ihtiyaç duyduğu çevikliği, vizyonu ve performansı anlatırken yeni yaklaşımlar hakkında da bilgi paylaşma fırsatı yakaladık” dedi.

Bu yıl yaklaşık 200 kişi etkinliğe ilgi gösterdi.

LinkPlus tarafından Splunk veri platformunu ve bu platform üzerine konumlandırılmış çözüm ve teknolojileri tanıtmak amacıyla düzenlenen etkinliğe; Destel Bilişim Çözümleri, Netsmart, SoftwareONE, Soitron Siber Güvenlik Sistemleri ve Seynur Bilgi Teknolojileri GOLD sponsor; Konsalt Proje Yönetim ve İnşaat ile Platin Bilişim Teknoloileri SILVER sponsor olarak destek verdi.

Splunk makine verisini herkes için erişebilir ve değerli hale getiriyor

Sektör liderleri ve teknoloji uzmanlarının bir araya geldiği etkinlikte Splunk EMEA Gelişmekte Olan Pazarlar Bölgesi Başkan Yardımcısı Nordine Aamchoune ve Splunk Batı Avrupa Bölgesi Satış Direktörü Amit Stark, şirketlerin daha üretken, karlı, rekabetçi ve güvenli olmasını sağlayan Splunk platformu hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Sektör ya da ölçekten bağımsız olarak, veri üreten bütün işletmelerin kullanabileceği bir çözüm olan Splunk’ın şirketlere kattığı katma değeri ise Garanti BBVA IT Güvenlik Müdürü Çağlayan Kılıç ve İstanbul Havalimanı / IGA IT Altyapı ve Güvenlik Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emrah Bayarçelik anlattı. Yaklaşık 200 profesyonelin katıldığı etkinlikte ayrıca IT operasyon analitiği ve güvenlik sunumları gerçekleştirildi.

 

Facebook’a Ceza