in

Logo Yazılım 35. yaşını dijital konser ile kutladı

Logo Yazılım dijital konser

Logo Yazılım,  35’inci yaşını dijital bir konser ile karşıladı. 11 Mart 2020 tarihinde alınan kararla seyircisiz düzenlenen konserin, dijital ortama aktarılarak seyirciyle buluşması sağlandı.

Logo Yazılım’ın kuruluş döneminde önemli emekleri olan çağdaş bestecilerden Cengiz Onural, orkestra ve koro için yazmış olduğu özgün eserlerden özel bir seçki hazırladı. Aynı repertuar 2019 yılında Logo Yazılım’ın faaliyet gösterdiği ülkelerden Romanya’da George Enescu Filarmoni Orkestrası tarafından Bükreş’in tarihi Athenaeum salonunda icra edildi. Eserler Logo Yazılım’ın doğuşundan bugünlere gelmesini betimleyen iki eserle, Boğdan Prensi Dimitri Kantemir’in İstanbul’da yaşadığı dönemde bestelediği saz eserlerinden esinlenerek Cengiz Onural’ın orkestra ve koro için yazmış olduğu eserlerden oluşturuldu.

Logo Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tuğrul Tekbulut konser öncesinde yaptığı konuşmasında, “Maalesef 11 Mart 2020 tarihinde sevdiklerimizle birlikte olamadık. Ancak uzun emeklerle son haline getirdiğimiz eserlerimizi insanlara ulaştırabilmek ve duygularımızı herkesle paylaşabilmek için aynı tarihte seyircisiz olarak performans düzenledik. Böylece 35’inci yıl konserimizin dijital kaydını hazırladık. Bugün 35 ‘inci yıl konserimizi herkesin evlerinde izlemeleri bizlerle aynı heyecanı paylaşmaları için kaydımızı tüm ekranlarla paylaşıyoruz. Nice 35 yılları birlikte kutlamak dileğiyle” dedi.

İlginizi çekebilir:  Vodafone uzaktan eğitim için 6 GB destek verdi

Logo Yazılım 35. yıl dijital konser linki: https://www.youtube.com/watch?v=6Jj68xbShpU