Los Angeles Staples Center’ın adı Crypto.com Arena olarak değiştirilecek

Çevrimiçi kripto para borsası Crypto.com, Los Angeles'taki Staples Center'ın isim haklarını satın aldı

Los Angeles Staples Center'ın adı Crypto.com Arena olarak değiştirilecek

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük spor ve eğlence mekanlarından biri olan Los Angeles’taki Staples Center’ın adı Crypto.com Arena olarak değiştirilecek.

Los Angeles Staples Center’ın Crypto.com Arena oldu

Singapur merkezli şirket, 700 milyon dolara 20.000 kişilik stadyumun haklarını satın alacak. Anschutz Entertainment Group (AEG) ile 20 yıllık bir süre için anlaşmaya vardı.

Staples Center, LA Lakers, LA Clippers ve LA Sparks gibi dünyanın en büyük basketbol takımlarından bazılarının yanı sıra NHL’nin LA Kings’ine de ev sahipliği yapıyor.

Ekim 1999’daki açılışından bu yana, tesisin adı ilk kez değiştirildi. On yıllık bir süre için Staples Inc, isim hakları için 100 milyon dolar ödedi. 2009 yılında isim haklarını süresiz olarak uzatmak için bir sözleşme imzalanmıştı. Ancak 2019 yılında stadyumun sahibi AEG haklarını geri satın aldı.

Crypto.com nedir?

Crypto.com, insanların kripto para birimleri satın alabilecekleri, satabilecekleri, takas edebilecekleri ve depolayabilecekleri çevrimiçi bir borsadır.

Los Angeles Staples Center’ın adı Crypto.com Arena olarak değiştirilecek

Crypto.com’un kurucu ortağı Kris Marszalek, Los Angeles Times’a şu ifadeleri kullandı, “Önümüzdeki birkaç yıl içinde, insanlar bu anı kriptonun ana akıma doğru uçurumu aştığı an olarak görecekler.”

Son yıllarda, sektör kamuoyunun tanınmasını sağlamaya çalışırken, kripto para birimleri spor sponsorluğuna daha fazla dahil oldu.

Şirketin işi hızlı bir oranda büyüyor. Crypto.com’un halihazırda, Philadelphia 76ers basketbol franchise’ı ile önemli bir ortaklığı da dahil olmak üzere, sektördeki önemli isimlerle bir dizi spor sponsorluğu anlaşması bulunuyor.

Exit mobile version