Mac’te üçüncü taraf VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Mac'te üçüncü taraf VPN uygulaması nasıl kullanılır?

Mac’te üçüncü taraf VPN uygulaması nasıl kullanılır bilmiyorsanız, size yardımcı olacağız. Herkese açık bir WiFi’ye bağlandığımızda, gizlilikle ilgili endişelere sahip olmamız normaldir. Neyse ki, bir VPN (sanal özel ağ) yardımıyla verilerimizi koruyabiliriz.

İnternete bir VPN aracılığıyla bağlandığımızda, bir VPN hizmeti tarafından işletilen uzak sunucu ile aramızda bir tür şifreli tünel oluşturulur. Böylece, tüm İnternet trafiğimiz o belirli tünel üzerinden yönlendirilir.

Mac’te üçüncü taraf VPN uygulaması kullanma

Bugün, çok düşük fiyatlarla VPN bağlantıları sunma konusunda uzmanlaşmış çok çeşitli VPN hizmeti var.

Bu nedenle, yapılacak en basit ve en kolay şey, bu servislerden biriyle iletişime geçmek. Bizi ağlarına hızlı bir şekilde bağlamak için tasarladıkları uygulamayı indirerek gizlilik düzeyini artırabiliriz.

Özellikleriyle bize en çok hitap eden VPN hizmetini seçmeli, (piyasada birçok seçenek olmasına rağmen, ExpressVPN veya NordVPN en popüler seçeneklerdir ve aslında daha iyi çalışma eğilimindedirler), planı seçip devam etmeliyiz.

Planı seçip ödemeyi yaptıktan sonra VPN uygulamasını yüklemeye devam etmeliyiz ve kurulduğunda, kişisel hesabımız aracılığıyla hizmeti yöneten kodu girmeli veya kullanıcı adımızı ve parolamızı girmeliyiz. Konumunuza bağlı olarak bağlanmak istediğimiz sunucuyu seçin veya sadece Bağlan’a tıklayın, böylece uygulama konumumuza bağlı olarak en verimli sunucuyu seçecektir.

Bu şekilde, VPN’e bağlandığımızda, internette güvenli ve özel bir şekilde gezinmeye hazırız. Mac’te üçüncü taraf VPN uygulaması kurma işlemi, işte bu kadar pratik.

Exit mobile version