in

Meta yeni AR başlığı için 50 milyon dolar daha topladı

Artırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliği birleştiren başlığının üçüncü modeli için B serisi fon toplayan Meta, bu parayla kendi teknolojisini üretmek istiyor.

Firmanın açıklamasına göre Horizons Ventures Limited, Lenovo, Tencent, Banyan Capital, Comcast Ventures ve GQY’nin katılımıyla tamamlanan fon turu, firmanın şubattaki TED 2016’da bahsettiği çarpıcı cihazın hazırlıklarında kullanılacak. Kendi teknolojisini geliştirmek ve kendi uygulamasını hazırlamak isteyen şirketin CEO’su Meron Gribetz, yatırımcılar hakkında “Ne yaptığımızı ve artırılmış gerçeklik konusunda diğer oyunculardan farklı olduğumuzu anlıyorlar. Nörobilime dayalı tasarım anlayışımız ve gelişmiş optik motorlarımızın birleşiminin geleneksel cihazlardan 100 kat daha güçlü ve daha kolay kullanılabilecek bir bilgisayar deneyimi yaratacağını biliyorlar” dedi.

Meta 2Meta 2, rakibi Microsoft HoloLens’e göre çok daha iyi görüntüler sunabiliyordu. Üçüncü modeli heyecanla bekliyoruz.

Önceki model olan Meta 2’nin geliştirici kiti bu yılın mart ayında 949 dolar fiyatla satışa çıkmıştı. Yaklaşık 90 derecelik görüş açısıyla benzerlerinden farklılaşan başlık, 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahipti. Başlık görüntülerdeki nesnelerin el hareketleriyle kontrol edilmesini sağlıyordu. Meta 2’nin bu yılın üçüncü çeyreğinde satışa çıkması hedefleniyor.

Ancak teknik özellikleri, cihazın marifetlerini anlatmakta kifayetsiz. Gözlüğün gelişmiş görüntüleme ve algılama yeteneklerini aşağıdaki videoda daha iyi görebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Intel’den sürücüsüz araçlara 250 milyon dolarlık yatırım