Teknoloji

Microsoft Build 2020 konferansını çevrimiçi ortama taşıyor

Yazı:  | 

Microsoft da koronavirüs sebebiyle en büyük etkinliklerinden olan Build 2020 konferansını çevrimiçi ortama taşıyor. Mayıs ayı, büyük geliştirici konferanslarının en sık görüldüğü ay. Facebook F8, Google I/O, Microsoft Build konferansları, mayıs ayının genellikle aynı döneminde düzenleniyor. Ancak bu yıl hariç…

Microsoft Build 2020 fiziksel değil sanal ortamda olacak

Facebook F8 ve Google I/O etkinliklerinin iptal edilmesinin ardından, Microsoft da 2020 Build geliştirici konferansını iptal etme kararı aldı. Koronavirüs endişesi nedeniyle iptal edilen etkinlik, 19-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenecekti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Toplumumuzun güvenliği en büyük öncelik. Washington eyaleti için sağlık güvenliği önerileri doğrultusunda, Microsoft Build etkinliğimizi dijital bir etkinlik olarak sunacağız.

Geliştiriciler ekosistemini, bu yeni dijital ortamda bir araya getirmek, öğrenmek, bağlantılar kurmak ve kodlamak için sabırsızlanıyoruz. Daha fazla ayrıntı için takipte olun.”

Etkinliğin dijitale taşınması sürpriz olmadı

Şirketten gelen iptal duyurusu aslında birçok kişi için sürpriz olmadı. Microsoft’un, koronavirüs salgınının ciddi bir şekilde etkilediği Washington’da böyle bir etkinliği gerçekleştirmesi ihtimali zayıf olarak görülüyordu. Diğer yandan eyalet yönetimi de Washington’da 250 kişiden fazla katılımlı etkinlikleri yasakladı. Yasak, Build 2020 takvimini etkilemiyordu ancak etkinliğin iptali beklenen bir karardı.

Bu arada ilginç bir dipnot olarak, Microsoft Build sayfası henüz güncellemedi ve etkinlik biletleri hala satın alınabiliyor. Ancak yerinizde olsak satın almazdık.