in

Microsoft Flight Simulator’da şehrin ortasına Xbox dikildi

Microsoft Flight Simulator'da Xbox

Microsoft Flight Simulator’da yapılabilecek ilginç şeyler günden güne artarken, Xbox konsollarına oyunun ne zaman geleceğini tam olarak bilmiyoruz, bu yüzden bir oyuncu meseleyi kendi eline aldı. Bunun yerine Microsoft Flight Simulator’a bir Xbox konsolu getirdiler. Elbette PC sürümünde gerçekleşen bu olay, fazlasıyla da ilgi görmüş durumda.

Microsoft Flight Simulator’da Washington’a bir Xbox Series X kondu

Reddit’te Oh_Gaz adlı kullanıcı, modelledikleri 200 metre yüksekliğindeki Xbox Series X’in bir videosunu yayınladı ve Microsoft’un merkezinin bulunduğu Washington, Redmond’a ekledi. Ve bu devasa Xbox Series X, kampüsün tam ortasına yerleştirilmiş gibi görünüyor:

I modelled a 200m Xbox SeriesX for Microsoft’s HQ @ Redmond, Washington from MicrosoftFlightSim

Xbox Series X, Oh_Gaz tarafından, arkadaki bağlantı noktalarına ve özellikle geceleri hoş görünen, tepeden parlayan büyük parlak yeşil ışığa kadar sadık bir şekilde modellenmiş. Gerçek Xbox Series X’in konsolda çıktığında herkesin bildiği gibi en iyi pc’leri bile zorlamıştı. Hatta çalıştırırken çeşitli sorunlarda yaratmıştı. Bu yüzden insanlar Microsoft Flight Simulator’ı ne kadar iyi çalıştıracağından emin değil, ancak videodaki herhangi bir sorunla başa çıkamayacak gibi görünüyor.

Ne yazık ki, kendi Microsoft Flight Simulator oyununuz için devasa Xbox Series X’i indirip yükleyebileceğiniz bir yer henüz yok. Ancak Oh_Gaz bunu kullanıma sunarsa, bunu çeşitli yerlerden bulup indirme şansını elde edebilir ve geceleri ışıl ışıl olan devasa Xbox’ın etrafında bir tur dönme şansı yakalayabilirsiniz.

Microsoft Flight Simulator, Microsoft Windows için 18 Ağustos 2020’de piyasaya sürülmüş ve büyük ilgi görmüştü. Ayrıca Microsoft Flight Simulator, serinin Xbox konsol ailesi için beklenen ve bir konsol sürümüne de sahip olan ilk oyunu olacak