Microsoft ve Ingram Micro, HoloLens 2 ile karma gerçeklik geliştirmek için birlikte çalışacak

Microsoft ve Ingram Micro, HoloLens 2 ile karma gerçeklik geliştirmek için birlikte çalışacak

Microsoft, HoloLens 2 ile Karma Gerçekliği geliştirmek için Ingram Micro ile birlikte çalışmaya karar verdi. Teknoloji dünyasında, yapay zeka ve dolayısıyla karma gerçeklik, tüm alanlarda kavramsal bir devrime yol açtı. Piyasada çok sayıda cihaz ve çözüm var ancak Microsoft HoloLens için Ingram Micro ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

Microsoft ve Ingram Micro iş birliği ile HoloLens 2, karma gerçeklik sunabilecek

Şu anda sektörün en büyüğü konumunda bulunan Microsoft ekosistemi ve diğer iş ortakları ile birlikte bu alanda çalışmalar yapıyor. Dev şirket, Azure bulut sistemleri ile de bu işe destek veriyor. Bu güvenilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik gibi faktörlerin tamamen garanti edildiği anlamına geliyor.

Bilindiği üzere Ingram Micro da bu teknoloji ve hizmetlere oldukça büyük bir önem veriyor. Aslında bu şirket, en özel müşterilerin ihtiyaçlarına göre HoloLens hakkındaki sorgulara yanıt vermek için ortaklarla yakın işbirliği içinde giriyor ve geliştirme ve işbirliği yapma hedefini üstlenen EMEA’nın tek distribütörü konumunda bulunuyor.

Bu projenin başında, Ingram Micro’nun Kıdemli İş Uzmanı ve tüm ürün geliştirme ve ortaklar için ekibe liderlik eden Oscar Gonzalez bulunuyor. Özetle, Ingram Micro’nun ürün, bilgi, eğitim ve satış sonrası açısından müşterilerin karşısındaki yüzü olduğunu düşünebiliriz.

Karma gerçeklik nedir?

Ürünün kendisine dönecek olursak, Microsoft HoloLens 2’nin güçlü yönlerinden birinin karma gerçeklik olduğunu ve bu teknolojinin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçekliğin el ele yürüdüğü ve dijital ve fiziksel dünyaların bir karışımı olduğunu açıklamak gerekiyor. Bu teknolojinin otomotiv, sağlık veya havacılık gibi sektörlerde kullanıldığını belirtmekte fayda var.

Microsoft ve Ingram Micro, HoloLens 2 ile karma gerçeklik geliştirmek için birlikte çalışacak

Microsoft tarafından HoloLens 2 için sunulan ana uygulamalar arasında Dynamics 365 Kılavuzları ve Uzaktan Yardım desteği bulunuyor. Ingram Micro ve Microsoft teknolojilerinde uzmanlaşmış bir danışmanlık firması olan Bravent, HoloLens 2 çözümünü Gurutzpe’ye kurmuş durumda. Gurutzpe, CNC yatay torna tezgahları tasarlayan ve üreten bir şirket. Müşterileri arasında havacılık, demiryolu, otomotiv, enerji, petrol ve gaz ve çelik endüstrileri bulunuyor.

Exit mobile version