Microsoft, Xbox Game Pass için 1080p xCloud akışını destekleyecek

Microsoft, Xbox Game Pass için 1080p xCloud akışlarını destekleyecek

Microsoft, Xbox Game Pass için 1080p (şu anda Xbox Game Pass bulut oyunları 720p ile sınırlıdır) xCloud akışlarını test ediyor. Yeni nesil konsollara sıçrama yapamamanın yokluğunda, Microsoft, oyuncularına akış gibi diğer yöntemlerle ulaşmaya devam etmek için yeni oyunları üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

xCloud akışları 1080p’yi destekleyecek

xCloud, çözünürlük desteğinde Stadia ve GeForce NOW’a yetişmek istiyor. Şimdiye kadar, Microsoft’un oyun akışı hizmeti, bant genişliği ve performansta daha verimli olmak için 720p ile sınırlıydı, ancak maalesef bu, oyunların ortalama çözünürlüklerin ötesinde, oyuncuların şu anda aradığı deneyimden çok daha fazla keyif alamayacağı anlamına geliyordu.

Bununla birlikte, Microsoft’un nihayet bu küçük dezavantaja bir son vermeye çalışacağı görülüyor, çünkü Xbox ekibi bu güncellemeyi 1080p’ye kadar dahil etmek için testleri zaten tamamlıyor.

Microsoft, Xbox Game Pass’i Windows’a getiriyor

Bununla birlikte, beklenen tek değişiklik bu değil. Diğer bir önemli güncelleme, xCloud için Windows uyumluluğunun gelmesi. Mevcut Windows işletim sistemlerine sahip çok sayıda bilgisayar düşünüldüğünde gerçekten önemli bir adım.

Hizmet, iyi bir İnternet bağlantısına sahip oldukları sürece hemen hemen her performanstaki masaüstü bilgisayarda, dizüstü bilgisayarda veya mini PC’lerde çalışabilecek. Hizmete erişmek için kullanıcılar Xbox uygulamasının kendisini veya seçtikleri web tarayıcısını kullanabilecekler. Hizmet, dokunmatik ekran kontrolleri ve jiroskopik sensörler için destek sağlamaya ek olarak Microsoft’un Surface Pro X gibi ARM tabanlı Windows cihazlarıyla da uyumlu olacak.

Öte yandan, her şey, xCloud ve Xbox Game Pass Ultimate’ın iOS için de mevcut olacağı gerçeğine işaret ediyor, ancak şu an için macOS’a olası gelişiyle ilgili bir haber bulunmuyor. Beklendiği gibi, Microsoft, Apple cihazlarında özel bir uygulama olmadan tarayıcılarda çalıştırmayı seçti.

Exit mobile version