in

Microsoft’un yeni çözüm ortağı: IBM

Daha önce kurumsal yazılımlar geliştirmek için Apple ile anlaşan IBM, artık Microsoft’la hem satış hem de yazılım geliştirme anlamında işbirliği yapacak.

Windows 10 ile tüketici pazarında ciddi bir çıkış yakalayan Microsoft, kurumsal dünyaya da Surface tablet ve dizüstüleriyle hitap edebilmek istiyor. Firma, bunun için geçen yıl Dell ve HP ile bir anlaşma yapmıştı. Aslında donanım satışı anlamında rakibi olan bu şirketler, kurumsal müşterilerine Surface Pro tabletleri satmaya başlamıştı.

Worldwide Partner Conference adlı konferansta konuşan Windows ve Cihaz Grubu Başkan Yardımcısı Yusuf Mehdi, IBM’in Surface Enterprise Initiative’e katıldığını açıkladı.

Bu gelişmeyle, IBM bulut müşterilerine içerisinde Surface cihazların olduğu paketler sunarken, finans ve paketlenmiş tüketim maddeleri alanında yazılımlar hazırlayacak.

Microsoft, konferansta ABD merkezli güvenlik şirketi Booz Allen Hamilton’la gerçekleşen ortaklığı da duyurdu. BAH de hükümet, kamu sektörü ve sağlık alanındaki şirketler için güvenlik çözümleri hazırlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Apple Music ve iOS 8.4 yarın geliyor