in

Mikro Yazılım’dan güvenli yedekleme ürünü Mikro Drive

Kurumsal ve ticari yazılım sektörünün önde gelen köklü firmalarından Mikro Yazılım, yeni ürünü Mikro Drive ile şirketlerin verilerini bulut ortamında kolayca yedekleyerek kullanıcılara güvende iş yapmanın konforunu sağlıyor.

Mikro Drive, özellikle, Mikro Yazılım programlarını kullanan işletmelerin karşılaştıkları disk arızaları ve siber saldırılar gibi nedenlerden dolayı oluşan veri kayıplarının önüne geçmek üzere Mikro Yazılım ve NetDatasoft Bilişim ortak Ar-Ge çalışmaları ile geliştirildi. Mikro Yazılım programları kullanan şirketler, Mikro Drive ile şirket verilerini otomatik olarak bulut ortamında kolayca yedekleyebilecek, yedeklerini görüntüleyebilecek, yedeklerini hızlı şekilde geri yükleyebilecek ve böylece güvende iş yapmanın konforunu yaşayacaklar.

Şirketler, Mikro Drive’ın özel DOSYA YEDEKLEME seçeneği sayesinde Mikro Yazılım kullanıcısı olsalar da olmasalar da, elektronik ortamdaki dosyalarını otomatik olarak yedekleyebilme olanağına sahip olacaklar. Mikro Drive’da veri dosyalarının yedeklenmesinde SQL Back-up yöntemi kullanıldığı için veri dosyasının boyutu ciddi oranda düşmekte ve ihtiyaç duyulan alan azalarak yedek dosyaların bulut ortamına yüklenmesi hızlanmaktadır.

Mikro Drive ayrıca yedekleme işlemini planlanan zamanda arka planda yaparak bilgisayarın çalışmasına engel olmaz ve yavaşlatmaz. Ayrıca, Mikro Drive ile yedekleme işleminde çok hızlı çalışan fark yedeği yöntemi ile de gün içerisinde birkaç kez yedek alma olanağı da bulunmaktadır.

Mikro Drive, veri dosyaları haricindeki pdf, xls, txt ve jpg uzantılı dosyalarda değişiklik olmadığı sürece tekrar tekrar dosyayı yedeklemez ve bu sayede de yedekleme alanı daha verimli bir şekilde kullanılmış olur. Güvenlik için, internete yüklenecek her dosya Mikro Drive ile önce şifrelenir sonra parçalara ayrılır.