Milletvekillerinin özgeçmişlerine TikTok profilleri eklenebilecek

Milletvekillerinin uzun süredir istedikleri TBMM sitesindeki özgeçmişlerine TikTok hesaplarını ekleyebilme talebi, TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç tarafından kabul edildi.

Milletvekillerinin özgeçmişlerine TikTok profilleri eklenebilecek

Milletvekillerinin yasama faaliyetlerini Instagram veya Twitter gibi sosyal medya mecraları üzerinden paylaşmaları alışılmış bir durum haline geldi. TikTok’un popülaritesinin artmasıyla beraber bu platformu da kullanmaya başlayan vekiller, TBMM’nin resmi sitesinde yer alan özgeçmişlerinde TikTok hesaplarının da bulunmasını talep ediyordu.

Milletvekilleri yasama faaliyetlerini TikTok ile paylaşacak

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, bu konuda ilk adımı atan vekil oldu. Yasama faaliyetlerinin göstermek için TikTok’un uygun bir platform olduğunu belirten Bakan, Meclis Başkanlığı’na konuyla ilgili bir önerge verdi. Başkan Vekili, Milletvekillerinin bu isteğine olumlu yanıt verdi.

Milletvekillerinin özgeçmişlerine TikTok profilleri eklenebilecek

“Özellikle Instagram, YouTube ve TikTok son yılların yükselen mecralarıdır. Milletvekillerinin özgeçmişlerinin ve yasama faaliyetlerinin bulunduğu sayfada, sadece Facebook ve Twitter adlı sosyal medya mecralarının bağlantıları eklenebilmektedir. Burada bir düzenleme yapılarak, milletvekillerinin özellikle YouTube ve Instagram sayfalarına erişim bağlantısı eklenmesi noktasında bir revize/çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?”

-CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan

TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, önergeyi kabul ederken şu açıklamalarda bulundu, “TBMM resmi internet sayfasında milletvekillerinin özgeçmiş bilgilerinin bulunduğu kısma milletvekillerine ait sosyal medya hesabı olarak soru önergenizde bahsi geçen sosyal medya hesaplarının eklenmesi mümkün olup; milletvekillerimiz tarafından talep edilmesi durumunda kendi özgeçmiş sayfalarında gerekli değişiklik yapılabilecektir.”

 

Exit mobile version