Teknoloji

Mobil çalışmada mutluluk saklı

Yazı:  | 

Unify’ın 18-55 yaş arası 1.500 kişinin katılımı ile gerçekleştirdiği “Humanising the Enterprise” araştırmasına göre, uzaktan çalışanların yüzde 39’u evlerinden daha verimli çalışabildiklerini belirtiyor.

Mobil çalışanların yüzde 40’ı daha mutlu
Katılımcıların yüzde 40’ı mobil çalıştıklarında kendilerini daha özgür hissettiklerini vurgularken, yüzde 39’u daha sonuç odaklı çalışmalara imza attıklarına dikkat çekiyor. Araştırmaya katılan çalışanların yüzde 45’i daha fazla uyuyabildiğini, yüzde 35’i daha fazla fiziksel egzersiz yapabildiğini, yüzde 42’si ise daha sağlıklı beslendiğini söylüyor. Katılımcıların yüzde 44’ü kendilerini daha pozitif, yüzde 53’ü ise daha az stresli olduğunu dile getiriyor.

Kurumlar mobilite ile 5250 Dolar tasarruf edebiliyor
Katılımcıların yüzde 37’si çalıştıkları kurumların kendilerine uzaktan çalışma imkânı sunmadığını ve bu yüzden verimlilik sorunu yaşadıklarını ifade ediyorlar. Araştırmaya katılan çalışanların yüzde 45’i daha fazla uyuyabildiğini, yüzde 35’i daha fazla fiziksel egzersiz yapabildiğini, yüzde 42’si de daha sağlıklı beslendiğini söylüyor. Katılımcıların yüzde 44’ü daha pozitif, yüzde 53’ü ise daha az stresli olduğunu dile getiriyor. Ayrıca büyük kurumlar mobilite ile kişi başı yıllık ortalama 5250 Dolar tasarruf sağlayabiliyor.