in

Mobil oyunlarda reklam kaldırma [Nasıl Yapılır]

Akıllı telefonlarda oyun oynamayı hepimiz seviyoruz ancak mobil oyunlarda reklam kaldırma, eminiz ki birçok kişinin oyun esnasında aklından geçen bir durum.

Kimse reklamları sevmez ancak mobil oyun dünyasında, ne yazık ki bu durum, gelir modeli reklam olan için oyunlar için gerekli. Hem iOS hem de Android ekosisteminde ücretsiz uygulama ve oyunların büyük kısmında reklam yer alıyor. Bu nedenle reklamları görmeye alışkın olmalısınız.

Oyun içi reklamlar, çoğunlukla başka bir oyun ya da uygulamayı indirmeye yönelik, genellikle kötü amaçlı olmayan reklamlar olsa da oyunu kesintiye uğratır ve zamanınızı boşa harcar. Küçük birkaç adımla, mobil oyunlarda reklam kaldırma yöntemlerinden popüler olan iki seçeneği vereceğiz.

Mobil oyunlarda reklam kaldırma yolları

Neredeyse tüm mobil reklamlar, internetten dinamik olarak yüklenen görsellerdir. Yani, telefonunuzun reklamları göstermesi için internet bağlantısının olması gerekir.

Sonuç olarak, mobil oyunlarda reklamları kaldırmak için telefonunuzu uçan moduna alabilirsiniz. Bunu yaptığınızda çoğu banner reklam kaybolacak ve video reklamlar yüklenmeyecek. Buna karşın, reklamların olduğu yerde bir tutucu görebilirsiniz, boşluk görebilirsiniz. Ancak bu reklamlar kadar rahatsız etmez.

Bunun nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, iPhone ya da Android’de uçak modunun nasıl kullanılacağına göz atın.

Elbette ki oyunlar, internet bağlantısı gerektirmeden oynanabilir olmadığı sürece bu işe yaramaz.

Birçok popüler oyunda, oyunu başlatmak için bile bağlantı gerekiyor. Bu nedenle bu oyunlarda

uçak moduna geçerseniz, oyuna giriş bile yapamazsınız. Ancak bulmacalar ya da platform oyunları gibi çevrimdışı mobil oyunları seviyorsanız bu harika taktik işe yarar.

Uçan modunda oynamanın, reklamsız deneyim dışında diğer bir avantajı da pil ömrünü korumasıdır. Telefonunuz ağa bağlı olmadığı için çok fazla pil harcamaz. Reklamları görüntülemek ve yüklemek için veri kullanmaz. Oyunla işiniz bittiğinde uçak modunu kapatmayı unutmayın.

Mobil oyunlarda reklamları durdurmanın diğer yolları: Uygulama içi satın alım

Belirttiğimiz gibi, internet bağlantısını kapama her oyunda işe yaramaz. Ancak uçak modu dışında mobil oyunlarda reklamı kapamak için farklı yollar da var.

Reklamları kaldırmak için oyunda bir uygulama içi satın alma olup olmadığını kontrol edin. Birçok oyun, reklamları sonsuza kadar kaldırmanıza izin veren bir ödeme planı sunar. Düzenli oynadığınız oyunlarda sinir bozucu reklamları görmek istemiyorsanız, cüzi bir ücret ödemek buna değebilir.

Oyun bu seçeneği sunmuyorsa, geliştiriciyle doğrudan iletişime geçip bunu eklemesini isteyebilirsiniz. Google Play ya da App Store oyun sayfasında, geliştirilerin web sitesi ve e-posta adresleri yer almaktadır. Elbette her geliştirici yanıt veremeyebilir ancak bu kesinlikle denemeye değer.

VPN ile mobil oyunda reklamları durdurma

Yukarıdaki yöntemler işe yaramıyorsa, telefonunuzdaki VPN’ler bazen mobil reklamları gizleyebilir ancak bunun bir garantisi yoktur.

Mobil oyunlarla zaman geçirmeye asla ara vermeyeceğiz… Ancan can sıkıcı reklamlar yüzünden mobil oyunlarda reklam kaldırma yollarını herkes araştırıyor. Uçak modu, VPN ya da uygulama içi satın alımla oyundaki reklamları devre dışı bırakmanın yolunu bulamadıysanız, reklam ya da ücretli üyelik içermeyen birçok harika oyun mevcut.