in

Momentum Sosyal Girişimcilik Programı sonuçlandı

Momentum sosyal girişimcilik programı

Türkiye’nin ilk ve tek sosyal girişimcilik destek programı olan BBVA Momentum Sosyal Girişimcilik Programı finali 5 Aralık’ta gerçekleşti.

Momentum Sosyal Girişimcilik Programı nedir?

Program, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren ve yüksek sosyal etki yaratmayı amaçlayan girişimcileri destekliyor. Bu yıl programa katılarak eğitimlerini başarıyla tamamlayan girişimler arasından; Es Kariyer, Puduhepa ve Kız Kardeşleri ile Mumo Wrap BBVA’nın Mart ayında Madrid’te düzenleyeceği uluslararası kapanış etkinliğine gitmeye hak kazandı.

Katılımcılar ve kazananlar

Türkiye, ABD, Meksika ve Kolombiya’da eş zamanlı olarak gerçekleşen programın Türkiye ayağını bu sene Garanti BBVA ve Impact Hub İstanbul ortaklaşa yürüttü. Türkiye’de gerçekleşen programa bu yıl; ‘Batır Gıda’, ‘Pulsec’, ‘Es Kariyer’, ‘Maide Mutfak’, ‘Mumo Wrap’, ‘Nemflora’, ‘Puduhepa ve Kız Kardeşleri’, ‘Sertifier’, ‘Tutumlu Anne’ ve ‘Twin Science & Robotics’ olmak üzere 10 girişim katılım gösterdi.

Girişimlerden birinci olan Es Kariyer 40.000 TL, ikinci olan Puduhepa ve Kız Kardeşleri 30.000 TL ve üçüncü olan Mumo Wrap 20.000 TL’lik nakit para ödülünün sahibi oldu. Ayrıca bu yıla özel olarak, Twin Science & Robotics ve Batır Gıda ise 15.000 TL’lik Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldüler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Akıl Fikir Yarışması için başvuru süresi uzatıldı