in

Morrowind Rebirth modu, büyük bir değişikliğe uğrayacak

Morrowind Rebirth modu

Morrowind Rebirth modu ilk olarak 2011’de piyasaya sürüldü ve o zamandan beri düzenli olarak güncellendi. En son yama, oyunu 5.3 sürümüne getiriyor ve Trancemaster_1988’in de söylediği gibi, “bu değişiklik çok büyük olacak. Bu sefer zamanımın çoğunu daha inandırıcı bir dünya alanı oluşturmak için harcadım, bu yüzden çok fazla değişiklik göreceğinize emin olabilirsiniz. ”

Morrowind Rebirth modu, 5.3 yaması ile değişecek

Morrowind Rebirth’ün önemli bir etkisi, yerleşim yerlerinin ve peyzajın düzenini değiştirmesidir. Vvardenfell adasını ilk ziyaretinizde yabancı hissediyorsunuz ama bu duygu zamanla bu mod sayesinde yok oluyor. Morrowind Rebirth’ün 5.3 yaması da bu etkiyi geri getiriyor ve o anda yaşadığımız duyguları bize yaşatmaya ve hissettirmeye devam ediyor. Örneğin, ziyaret ettiğiniz ilk yerleşim yeri olan Seyda Neen’de deniz feneri artık kasabanın yanında bir kaya yığını yerine ayrı bir adada duruyor ve daha da yükseltilmiş durumda. Bu da sizin oraya daha çabuk ısınmanızı ve benimsemenizi sağlıyor. Bunun gibi Suran kasabası büyük bir revizyondan geçti, Seyda Neen ve Hla Oad arasındaki topraklara bir ahşap köprü sistemi eklendi ve Ghostgate’ler için de yeni bir koruma kulesi, Tapınak hacıları için barınak ve küçük bir Han dahil olmak üzere bir genişleme kazandı. ”

Daha fazla silah ve eser de dahil olmak üzere çok daha fazlası var ve dükkân sahipleri gibi sizi bunaltan bazı şeyler, artık az değerli bir şey çalarsanız saldırmıyor. Tabi uyarı yaptıktan sonra aynı şeyi tekrarlamadığınız sürece. Mumlar artık parıltılı gölgelere de sahip, bu da balmumunun şeffaf olduğu yanılsamasını veriyor, yalnızca Morrowind oynayarak yüzlerce saat harcayanların fark edeceği çok küçük değişikliklerden biri.

Morrowind Rebirth, klasik RPG’yi tekrar hissettirmesi gerekenler için harika bir mod ve ModDB ve NexusMods’tan indirilebilir. Morrowind’de yeniyseniz, vanilya sürümüne bağlı kalmaktan daha iyi olursunuz, ancak kesinlikle bazı modlarla başlamanız gerekiyorsa, Morrowind Graphics Extender ve Better Heads’i, bazı hataları düzeltmek için Code Patch ile birlikte öneririm.