in

Çocuklar Netaş Next Coders ile matematik sevecek

next coders matematik eğitimi

Yeni nesil mühendisler yetiştirmek için çıktığı yolda Next Coders eğitimleri veren Netaş, bu yılki eğitimlerini matematik ile birleştirdi. Can Gürses’in kurduğu Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi iş birliğiyle hayata geçirilen program kapsamında Netaş, matematiğin eğlenceli, pratik ve günlük hayatla bağlantılı olduğu noktaları çocuklarla buluşturmayı amaçlıyor.

Eğitim 28 hafta sürüyor

Netaş, geçtiğimiz sene hayata geçirdiği Next Coders kodlama eğitimine bu sene matematik derslerini de ekledi. Program, Girişimci Can Gürses’in kurduğu Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi iş birliğiyle derinleştiriliyor. Program aynı zamanda matematiğin eğlenceli yanlarını göstererek çocuklara sevdirmeyi amaçlıyor. Bu sayede çocukların problem çözme yeteneklerini geliştirmeyi hedefleyen Netaş’ın Next Coders eğitimi 28 hafta sürüyor.

Netaş Marka ve Kurumsal İletişim’den Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Buket Okumuş, Next Coders ile çocukların erken yaşta bilişsel yeteneklerini geliştirmek  ve zihin yapısını güçlendirmek için çalıştıklarını belirtti. Next Coders programının iki ayağı bulunduğunu belirten Okumuş, bunlardan ilkinin gönüllü mühendisler ile okullara giderek ilkokul öğrencilerine eğitimler vermek, ikinci ayağının ise kendi çalışanlarının çocuklarına verilen eğitimler olduğunu söyledi. Okumuş, geçtiğimiz yıl sadece  4 ayda toplam 1700 saat eğitim verdiklerini açıkladı. Bu sayının bu sene çok daha fazla olacağını sözlerine ekledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Netaş ZTE'nin teknolojilerini yurt içinde üretecek

Next Coders eğitimlerimi bu yıl Çocuklar için Oyunlarla Matematik Atölyesi işbirliğiyle 28 hafta sürecek.