in

Akbank nexTalk’un ardından

Akbank, alanında lider Fintek ve start-upların katılımıyla “Akbank nexTalk” buluşmalarının gerçekleştirdi. Akbank çalışanlarının ve üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte fikir önderleri ilham vericikonuşmalar ve tanıtımlar yaptılar. 

Microsoft Avrupa, Ortadoğu ve Afrika  Yazılım Mühendisliği  Yöneticisi Cavit Yantaç ve Google Türkiye Ajans Transformasyon Lideri Eren Kantarlı’nın da konuşmacı olarak katıldıkları “Akbank nexTalk”da; yapay zeka, büyük veri; ödemeler ve para transferleri, chatbot gibi konularda uzman Tarentum, Paym.es, Sor’un, Masraff, Vngrs, Techsign, TransferGo ve Etiya şirketleri de birer sunum yaptılar.

Akbank Strateji ve İnovasyon Bölüm Başkanı Şebnem Dağ Güven:

Etkinlikte yaptığı açıklamada: “İnovasyon ve bankacılık alanlarında öncü rolümüzü sürdürmek için dünyadaki gelişmeleri, yenilikçi firmaları ve Fintek’leri yakından takip ediyoruz. Fintek’leri sektörde rakip olarak değil, gelecek vizyonumuzun önemli iş ortakları olarak görüyoruz. Birlikte yeni iş modellerine ve trendlere uygun ürünler geliştirerek özellikle müşterilerimizin finansal hayatını kolaylaştırmayı hedefliyoruz. Kurduğumuz iş birliklerimizle ve vizyonumuzla bu yönde birçok olumlu adım atıyoruz” dedi.

Akbank Bilgi Teknolojileri Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Bölüm Başkanı Gökhan Gökçay:

Yeni teknolojileri, trendleri sürekli takip ettiklerini bunlardan uygun olanları Akbank’a kazandırmak için çalıştıklarını belirtirken, “Kısaca Fintek olarak bilinen finansal teknoloji startup’ları dijital geleceğin önemli bir parçası ve finansal kuruluşlar için büyük önem taşımakta. Fintek işbirlikleri ile sadece yeni teknolojilerin potansiyeline değil geleceğin bankacılığını inşa eden yeni iş ve operasyonel modellere odaklanıyoruz” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Digital Report 3. sayı (Aralık 2019 - Ocak 2020)

Facebook, libra ile ne amaçlıyor?