Nvidia Omniverse: Oyunlar, filmler ve daha fazlası

Nvidia GTC'deki açılış konuşması sırasında Huang, Omniverse Cloud'u duyurdu

Nvidia Omniverse nedir?

Nvidia Omniverse nedir? Nvidia, GTC 2022’de, sanatçıların, içerik oluşturucuların, tasarımcıların ve geliştiricilerin 3D tasarım işbirliği ve simülasyonu için Nvidia Omniverse platformuna herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan erişmesine olanak tanıyan bir bulut çözümleri koleksiyonu olan Omniverse Cloud’u duyurdu.

Tek tıkla işbirliğine dayalı bir paylaşım yazılımı olan Nucleus Cloud, Omniverse Cloud’un hizmet paketine dahildir. Sanatçıların, devasa veri dosyalarını değiş tokuş etmek zorunda kalmadan, her yerden devasa 3B sahnelere erişmesine ve bunları değiştirmesine olanak tanır. Omniverse Create, teknik tasarımcılar, sanatçılar ve yaratıcıların gerçek zamanlı olarak 3B dünyalar yaratmaları için bir uygulama; ve Bulutta Nvidia RTX GPU’lar tarafından desteklenen Nvidia GeForce Now teknolojisi ile tam Omniverse sahneleri yayınlayan teknik olmayan kullanıcılar için bir uygulama olan View. Kullanıcılar, GeForce Now’a eriştikleri cihazdan bağımsız olarak diğer Omniverse müşterileri ile akış gerçekleştirebilecek, oluşturabilecek, görüntüleyebilecek ve işbirliği yapabilecek.

Nvidia Omniverse nedir?

Nvidia Omniverse nedir?

“Yalnızca sanal dünyalarda yapılabilecek yeni bir iş dalgası geliyor. Omniverse Cloud, milyonlarca tasarımcıyı ve  geliştiriciyi, milyarlarca gelecekteki yapay zekayı ve robotik sistemi birbirine bağlayacak.”

-Nvidia’nın kurucusu ve CEO’su Jensen Huang

İçerik oluşturucular, Omniverse Cloud’u kullanarak Nucleus Cloud’da depolanan modelleri herhangi bir yerden geliştirebilir, paylaşabilir ve bunlar üzerinde işbirliği yapabilir. Üst düzey GeForce veya Nvidia RTX sistemleri olmayan veya BT altyapısı kurma arzusu olmayan kullanıcılar veya ekipler, Omniverse Bulut programına abone olarak Omniverse Create and View’ın tüm özelliklerini kullanabilir.

Nvidia GTC’deki açılış konuşması sırasında Huang, üç tasarımcıyı ve projede değişiklik yapmak için Omniverse Cloud’da sanal olarak çalışan uzman bir Omniverse Avatar AI tasarımcısını içeren tasarımın geleceğini duyurarak demosunu gösterdi.

Ekip, tipik bir web konferansı aracını kullanarak konuşmak için Nucleus Cloud’da toplandı. Bir kişi Omniverse View programını RTX destekli masaüstünde kullanırken, diğerleri GeForce Now’dan dizüstü bilgisayarlarına ve tabletlerine aktardı.

Exit mobile version