Ok Google komutu WearOS’ta aylardır çalışmıyor

Ok Google WearOS'ta aylardır çalışmıyor

Birçok WearOS kullanıcısı için ‘Ok Google’ sesli komutu aylardır bozuk. Hatayı OPPO Watch veya TicWatch Pro 3 GPS gibi birkaç cihazda doğrulayabildik. Google Assistant aktif olsa bile sesli komutu tanımıyor, bu yüzden bu şekilde kontrol edemiyoruz.

Basına yansıyan bilgilere göre bu durum Google tarafından bilinen, Google Sorun İzleyicide bildirilen ve devam eden bir çözümle ilgili bir hatadır. Hatanın tam olarak ne zaman ve nasıl ortaya çıktığı bilinmemekle birlikte, The Verge’e yapılan açıklamalarda kabul ettikleri gibi, “bazı kullanıcıların karşılaştığı sorunların farkındadırlar”.

WearOS’ta sesli komutları kullanamıyorsanız, yalnız değilsiniz

Son incelememizde biz de, “Ok Google” ın WearOS cihazlarında çalışmadığını tespit ettik. Google’ın Sorun İzleyicisine bakarsak, 2020’de aylar öncesinden gelen ve komutun algılanmasının çalışmadığını gösteren mesajlar görüyoruz.

Ok Google WearOS’ta aylardır çalışmıyor

TicWatch Pro 3, Fossil Gen 5, Suunto 7, Fossil Sport 4, Moto 360 üçüncü nesil ve daha fazla saat gibi modellerde ‘Ok Google’ algılamasının çalışmadığını belirten düzinelerce yorumlar var. Hakkında raporlar var Reddit sorunu gösteren yedi aydır ve sorunun nedeni bilinmemekle birlikte, bazı büyük WearOS güncellemelerinden kaynaklanabileceği tahmin edilmektedir.

Güncelleme için belirlenmiş bir tarih olmamasına rağmen, Google sorunu kabul etti ve bunun çözümü üzerinde çalışacak. Şu anda yama veya manuel çözüm bulunmadığından, bu durumdan etkilenirseniz, beklemekten başka yapacak bir şey kalmıyor.

Exit mobile version