OneNote ve Word, Pinterest pin’lerini yerleştirmeye izin verecek

OneNote ve Word, Pinterest pinlerini yerleştirmeye izin verecek

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Pinterest’i Word ve OneNote’a entegre ederek kullanıcıların Pinterest pin’lerini yerleştirmesine izin vereceğini duyurdu.

Kullanıcılar Pinterest bağlantıları eklediklerinde, yazılım otomatik olarak tanıyacak ve etkileşimli modüller oluşturacaktır.

OneNote ve Word’de Pinterest pin’lerinden yararlanabilirsiniz

Microsoft, bu yeni özelliğin en büyük yararlanıcılarının yeni içerik keşfetmek için genellikle Pinterest’i kullanan eğitimciler olduğunu söyledi.

Kullanıcıların ana sayfalarını yemek, moda ve seyahat gibi çeşitli alanlara olan ilgisini gösteren resimlerle dekore etmelerine olanak tanıyan Pinterest, görsel odaklı bir platformudur.

Pek çok tasarımcı için Pinterest aynı zamanda malzeme ve ilham bulabileceğiniz bir sitedir.

Bu özellik şu anda OneNote’un tüm sürümlerinde ve Word’ün Web sürümünde mevcuttur ve Microsoft bunu önümüzdeki aylarda Word’ün istemci sürümüne getirecektir.

Microsoft aslında Pinterest’i geçen yıl Edge’in Chromium sürümüne entegre etti ve Edge’deki “Sık Kullanılanlar” özelliği, kullanıcılar kabul ederse Pinterest’ten ek içerik önerebilir. Ancak artık kullanıcılar Pinterest pinlerini OneNote ve Word’e yerleştirebilir.

Microsoft’un Pinterest’i geçtiğimiz aylarda satın alacağı söylendi, ancak pandemi sırasında Pinterest’in piyasa değeri yükseldiği için görüşmeler durdu.

Exit mobile version