Teknoloji

OnePlus 8 serisi nisanda geliyor

Yazı:  | 

OnePlus 8 serisi lansmanı hakkında söylentiler çıkmaya başladı. Dolayısıyla bu seriden bahsetmeden, lansmanı beklenen akıllı telefonlar konusunu kapatmak olmaz. Çünkü bazı rivayetlere göre, bu sene Nisan ayının ikinci haftası, OnePlus 8 tanıtımının yapılması bekleniyor. Lansmanın dünya çapında yapılması beklendiği için, ürünün tanıtılması da tüm dünyada aynı tarihte olacak gibi gözüküyor.

Ancak şu an için tam olarak seriye dair hangi ürünlerin olacağı ya da tanıtılacak telefonların ölçüleri gibi bilgiler bilinmiyor. Fakat sızan bazı bilgilere göre, OnePlus serisi içerisinde 2020 yılı boyunca 3 ürün piyasaya sürülecek. Bu üç ürünün içinde OnePlus 8 ailesinin “Lite” adlı üyesi de yer alacak. Telefonun fiyatının ortalama bir fiyat aralığında olacağı ise tahmin ediliyor.

OnePlus 8 serisi neler vaadediyor?

OnePlus 8 Lite modelinin daha keskin bir tasarımı olduğu söyleniyor. OnLeaks‘te çıkan haberlere göre ise, 6.4 inçlik bir ekrana sahip olacağı sızdırılan bilgiler arasında. OnePlus tarafından geçen sene yapılan açıklamaya göre, bundan sonra çıkacak her modelde ekran yenileme hızının yüksek olacak. Buna göre OnePlus 8 Lite modelinin de 90Hz ekran yenileme hızı olacağı söylenenler arasında. Telefonda ayrıca yüksek çözünürlüklü ana kameranın yanında üçlü kamera sistemi, ultra geniş lens ve ToF derinlik sensörü bulunuyor.

Daha derine ilerlediğimizde ise, telefonun MediaTek Dimensity 1000 devre seti ile çalışacağı tahmin ediliyor ancak konu ile ilgili başka bir ipucu şu an için bulunmuyor.

OnePlus 8’e geldiğimizde ise, 6.6 inçlik daha büyük bir ekran bizleri karşılıyor. Ekranın sol üst köşesinde ön kamera bulunuyor. Çözünürlük burada da Full HD+ olacak ve ekran yenileme hızı 120Hz seviyesine kadar çıkabilecek. Arka tarafta ise, OnePlus 7T Plus modelinde olduğu gibi, yüksek çözünürlüklü ana kameranın yanında üçlü bir kamera sistemi, ultra geniş ve telefoto lens bulunuyor.

Son olarak, OnePlus 8 Pro modelinin ekran çözünürlüğünün QHD+ olması bekleniyor. Burada da ekran yenileme hızının 120 Hz seviyelerine ulaşması söz konusu. OnePlus 8 modelinde olduğu gibi, telefon Snapdragon 865 devre sistemi ile desteklenecek. 5G entegrasyonunun da sisteme dahil olması bekleniyor. Dörtlü kamera sistemi ile ToF sensörünün de dahil olduğu telefonda ultra geniş ve telefoto lens de bulunacak.

OnePlus serisinde kablosuz şarj imkanının da olabileceği söylentiler arasında. Bu durum da çıkacak ürünlerin piyasa fiyatını etkileyecek gibi gözüküyor. Şirket aynı zamanda kablosuz kulaklık ile ilgili de çalışmalar yaptığını belirtti.