in

OnePlus 8T, 65 W hızlı şarj desteği ile gelecek

OnePlus 8T, 65 W hızlı şarj desteği ile gelecek

OnePlus, bugün yaptığı bir açıklama ile OnePlus 8T modelinin Warp Charge 65 standardı aracılığı ile 65 W hızlı şarj desteğinin olacağını doğruladı. Şirket, bu sayede kullanıcıların yalnızca 15 dakikalık bir şarj ile telefonlarını 1 günlük kullanıma yeterecek kadar şarj edebileceklerini belirtiyor.

Buna göre OnePlus 8T, 15 dakikalık bir şarj süresi ile, yüzde 58 oranında şarj edilebiliyor. 4.500 mAh kapasitesinde olan modelin, tam dolu bir şekilde şarj edilmesi ise yaklaşık olarak 39 dakika sürüyor.

65 W hızlı şarj, OnePlus 8T modelini ısıtmayacak

Günümüzde hızlı şarj denince akla daha fazla ısı üretimi geliyor. Fakat OnePlus, 8T modelinde bu problemi ortadan kaldırıyor. Marka, şarj sırasında oluşabilecek fazla ısının önüne geçebilmek ve telefonu serin tutmak amacı ile, ‘yeni bir ısı yayma sistemi’ kullanıyor.

Söz konusu yeni ısı yayma sistemi, tahmin edilebileceği üzere, şarj sırasında oluşan ısıyı çok daha iyi bir şekilde yayıyor. Bu da telefonun çok fazla ısınmasının önüne geçiyor. OnePlus, ahizenin ne kadar ısındığına dikkat çekmek için ayrıca bir sıcaklık sensörüne sahip bulunuyor.

OnePlus 8T, 65 W hızlı şarj desteği ile birlikte gelmesine rağmen, kablosuz şarjı desteklemiyor. OnePlus CEO’su Pete Lau, PCMag ile yaptığı röportajda da bu bilgiyi doğruluyor. Buna göre OnePlus 8T modeli yalnızca kablolu bir şekilde şarj edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  En iyi şarkı bulma uygulamaları (2020)

65 W hızlı şarj, OnePlus’ın bu yıl piyasaya sürdüğü akıllı telefon modellerinde kullandığı hızın nerdeyse iki katından fazlasına denk geliyor. Bilindiği üzere OnePlus 8, OnePlus 8 Pro ve OnePlus Nord modelleri Warp Charge 30T şarj standardını destekliyor. Yani bu modeller 30 W’lık bir şarj kapasitesi ile şarj edilebiliyor.

65W hızlı şarj, akıllı telefon dünyası için bir ilk anlamına gelmiyor. Zira akıllı telefon üreticisi Oppo, geçen yıl piyasaya sürdüğü Reno Ece ve Find X2 Pro gibi modellerde, SuperVOOC 2.0 standardı aracılığı ile 65W hızlı şarj desteği sunuyor.

OnePlus 8T modeli ile birlikte gelecek 65 W hızlı şarj desteğinden yararlanmak isteyen kullanıcıların, OnePlus’ın Warp Charge standardı ile geliştirilmiş olan kendi şarj cihazını kullanmaları gerekiyor. Bu cihaz, 8T modelinin kutu içeriğinde yer alıyor. Pete Lau tarafından verilen bilgilere göre, cihazı şarj etmek için farklı bir şarj cihazı kullananlar, maksimum olarak 27 W şarj kapasitesine ulaşabiliyorlar.

OnePlus 8T modelinin diğer özellikleri

OnePlus, hızlı şarj desteğinin yanı sıra, cihazın 120 Hz’lik bir ekran yenileme hızına sahip olacağını bildiriyor. Cihazın teknik özellikler ile ilgili dile getirilen diğer bilgiler ise Android Central tarafından sızdırıllan bazı iddialara dayanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  iPhone 12, tasarımı ve teknik özellikleri ile şaşırtabilir

Buna göre yeni OnePlus 8T, dörtü bir kamera kurulumuna sahip bulunuyor. Cihazın arka tarafında ultra geniş, makro ve portre sensörlerinin yanı sıra 48 megapiksellik bir ana kamera er alıyor. OnePlus 8T modeli, gücünü 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanıyla eşleştirilmiş bir Snapdragon 865 Plus işlemciden alıyor.

OnePlus 8T çıkış tarihi

OnePlus tarafından verilen bilgilere göre yeni OnePlus 8T, resmi olarak 14 Ekim tarihinde duyurulacak. Cihazın sahip olduğu özellikler ile ilgili tüm detaylar bu tarihte gerçekleştirilecek olan bir tanıtım etkinliğinde açıklanacak. OnePlus 8T’nin Türkiye’ye ne zaman geleceği ve hangi fiyatlarla satılacağı ise henüz bilinmiyor.